بلک بری در فکر تولید گوشی هوشمند ضد باکتری می باشد

BlackBerry-Phones

بر اساس گزارشی که در وب سایت کانادایی BNN منتشر شده است، شرکت بلک بری (BlackBerry) احتمالا برنامه هایی برای طراحی یک گوشی هوشمند ضد باکتری دارد و به طور ویژه می خواهد با این کار به افرادی که در حوزه سلامت فعالیت دارند کمک کند. البته از آنجا که آقای John Chen مدیر عامل بلک بری پیش از این نیز در این باره به کارمندان بخش سخت افزار این شرکت دستوراتی داده است، بنابر این خبر اخیر چندان هم غافلگیر کننده نمی باشد.

Clean-Cell-Phoneچه نیازی به تولید گوشی هوشمند ضد باکتری وجود دارد؟

در روز چهارشنبه و در یک پروژه آزمایشی که بلک بری در یکی از بیمارستان های شهر تورنتو برگزار کرد، آقای Chen اعلام کرد که با وجود گوشی های هوشمند ضد باکتری از این پس کارکنان حوزه سلامت مانند پرستاران و سایر کادر پزشکی نیازی به شستشو و ضد عفونی کردن گوشی های خود نخواهند داشت. البته آقای Chen به صراحت اعلام کرد که شرکت کانادایی بلک بری هنوز کار بر روی این گوشی ها را شروع نکرده است.

آقای Aviv Gladman که از مسئولان مراقبت های بهداشتی منطقه مکنزی (Mackenzie) می باشد گفته است که یکی از بزرگترین نگرانی ها و دغدغه های کارکنان بیمارستان ها جلوگیری از انتفال باکتری ها و سایر عوامل بیماری زا از اتاق یک بیمار به سایر بخش ها می باشد. به گفته وی وسایل موجود در اتاق بیماران که گوشی تلفن همراه را نیز شامل می شود، از عواملی هستند که در انتقال این عفونت ها می توانند نقش داشته باشند.

بنا به سخنان آقای Gladman، انتقال عوامل بیماری زا در داخل بیمارستان می توانند یکی از بزرگترین علل مرگ و میر بیماران باشند بنابر این پرسنل بیمارستان ها موظف هستند تا گوشی تلفن همراه خود را پس از هر ورود و خروج به اتاق بیمار ضدعفونی نمایند. وی با اشاره به اهمیت استفاده از گوشی های ضد باکتری در بیمارستان ها اضافه کرده است که هنوز به طور کامل مشخص نیست که استفاده از الکل برای ضدعفونی کردن گوشی ها تا چه حد باکتری های موجود بر روی آن را از بین برده یا کاهش می دهد و از طرفی حتی برخی از کارکنان مجرب بیمارستان ها نیز همیشه این کار را انجام نمی دهند.

منبع: valuewalk