تکنولوژی ای از آینده:لکسوس موفق به ساخت یک هاوربرد شده است

کمپانی لکسوس ادعا می‌کند که موفق شده است یک هاوربرد واقعی بسازد. اسم این هاوربرد «اسلاید» است و توسط این کمپانی ساخته شده است.

در مورد این محصول به غیر از یک میکروسایت، یک ویدیوی تبلیغاتی و چند عکس، اطلاعات دیگری وجود ندارد. این حرکت بازاریابی قسمتی از کمپین وسیع‌تر «هنر و تکنولوژی» این کمپانی است. وب سایت اسلاید توضیح می‌دهد که این برد باعث «حرکت بدون اصطحکاک» با استفاده از شناوری مغناطیسی می‌شود. درون این برد آهنرباهایی گنجانده شده است که بعضی از آن‌ها ابررساناهایی هستند که توسط نیتروژن مایع، خنک نگه داشته می شوند.

اگر لکسوس در حال فریب دادن ما باشد، حداقل برای این کار از قوانین فیزیک درستی پیروی می‌کند. شناوری مغناطیسی و اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم «شناوری آهنرباهای ابررسانا» یک تکنولوژی واقعی است. بنابراین به نظر آسان می‌رسد که اگر یک قطعه یخ زده شناور داشته باشیم، با استفاده از چند تای آن‌ها بتوانیم به یک قطعه چوب شناور در هوا برسیم. حتی اگر این همان چیزی باشد که لکسوس در حال انجام آن است، این کمپانی هنوز هم در حال فریب دادن ما است. این هاوربرد برای معلق ماندن به مسیر مغناطیسی خاصی نیاز دارد. پس شما نخواهید توانست اسلاید را برای چند حرکت نمایشی به پیست محله‌تان ببرید.

lexus hoverboard
lexus hoverboard

اگر به این قضیه شک دارید کاملاً عادی است، باید هم شکاک باشید. قبلاً هم اتفاق مشابهی در اینترنت افتاده بود. اولین اتفاق HUVr بود، وسیله‌ای که به صورتی هوشمندانه از قانون کریستوفر لوید و شهرت تونی هاوک استفاده کرد تا به اینترنت بقبولاند که یک هاوربرد واقعی ساخته شده است. (و البته که HUVr، به دلایلی، طرحی باطل به حساب می‌آید.) سپس هاوربرد Hendo به میان آمد، هاوربردی که واقعاً کار می‌کرد اما با نقطه ضعفی بزرگ، این که این هاوربرد برای معلق ماندن به زمینی پوشیده شده با مس نیاز دارد.

 

هاوربرد، نمادی مقدس از آینده است، وسیله‌ای که پیشرفت تکنولوژی‌مان را با آن می‌سنجیم. با صحبت کردن در مورد اسلاید، لکسوس حداقل به یکی از اهدافش دست پیدا کرده است: ما در حال صحبت کردن در مورد لکسوس هستیم. و امیدواریم که حیله بعدی این کمپانی، صحبت‌هایی واقعی در مورد این محصول باشد.

دعوت می کنیم از ویدئو زیر دیدن فرمایید

منبع:theverge

لینک کوتاه http://bit.ly/2DhiXeA

نظرات بسته شده است.