مشخصات بلک بری Rome در وب سایت گیکبنچ دیده شد

Rome، گوشی اندرویدی بلک بری در بنچمارک‌ مشاهد شد

گوشی اندرویدی بلک بری چیزی است که بسیاری از طرفداران این برند کانادایی منتظر آن هستند. بلک بری مدتی است که در رکود به سر می‌برد و حتی پس از بکارگیری سیستم‌عامل اندروید در گوشی Priv خود نیز نتوانست به موفقیت شگفت انگیزی برسد، گرچه توانست برای اولین بار در چند سال گذشته مقداری از ضرر دهی فاصله بگیرد که آن را هم مدیون همین گوشی اندرویدی Priv است.

بلک بری پریو

بنابر شایعات قدیمی، بلک‌بری در حال ساخت یک گوشی با نام رمز هامبورگ است، اما به نظر می‌رسد به جز بلک بری هامبورگ مدل دیگری به نام رمز “رم” نیز وجود دارد که به تازگی در بنچمارک‌ها نیز مشاهده شده است. اگرچه بنچمارک Geekbench اطلاعات زیادی را در مورد بلک بری رم در اختیار ما قرار نمی‌دهد ولی از طرفی می‌توان اندکی از قدرت پردازشی و برخی مشخصات آن آگاه شد.

ظاهرا بلک بری رم با یک پردازنده 6 هسته‌ای که فرکانس آن بر 1.44GHz تنظیم شده، مجهز شده است، اما مدل و نام سازنده این پردازنده همچنان مشخص نیست. این گوشی جدید دارای رم 3 گیگابایتی است و با توجه به اطلاعات منتشر شده در Geekbench، ما باید منتظر یک گوشی اندرویدی جدید از بلک بری باشیم. می‌توانیم این نتی

جدا از موارد بالا، بقیه مشخصات مانند اندازه صفحه نمایش و نوع آن، دوربین و سایر موارد همچنان در حاله‌ای از راز و ابهام قرار دارند. البته احتمالا به یاد دارید که مدتی قبل شایعه شده بود که این گوشی همانند بلک بری پریو دارای یک کیبورد QWERTY فیزیکی خواهد بود، ولی برای تایید این مورد نیز همچنان نمی‌توان بر این بنچمارک تکیه کرد و از سویی دیگر ما نمی‌دانیم که این صفحه کلید ساختاری شبیه به آنچه در بلک بری پریو دیدیم خواهد بود یا آنکه طراحی غیر کشویی داشته و همانند بلک بری پاسپورت، کیبورد در زیر صفحه نمایش همیشه در دسترس خواهد بود.

بلک بری پاسپورت

در هر صورت ما منتظر اطلاعات بیشتری از این دو گوشی در مراسم هفته آینده بلک بری خواهیم ماند و از حدس و گمان‌های بیهوده فاصله می‌گیریم. با وجود گوشی‌هایی با اسم رمز نئون (Neon)، عطارد (Mercury) و آرگون (Argon) می‌توان سالی پر مشغله را برای شرکت بلک بری انتظار داشت.