شرکت های اینتل و ب ام و تا سال 2021 خودروهای خودران می‌سازند

شرکت خودروسازی ب ام و نیز قبل‌تر گفته بود که در حال کار بر روی ساخت خودروهای خودران تا سال 2021 است. اما مشکل پیش رو این است که هنوز خودروسازان همه فن و دانش چنین کاری را ندارند. به همین خاطر ب ام و برای به واقعیت رساندن این کار قرار است با شرکت اینتل در زمینه‌هایی چون بینایی ماشین همکاری کند و پلتفرمی را برای این کار طراحی کند. اما به نظر می‌رسد از این همکاری تنها ب ام و بهره نمی‌برد و قرار است پلتفرمی کلی و قابل‌استفاده بر روی سایر خودروها ساخته شود که آن هم به‌صورت گسترده‌ در دسترس باشد.

از دیدگاه فناوری، اینتل و Mobileeye هر دو در بخش بینایی ماشین تجربه‌های خوبی دارند. به‌عنوان‌مثال اینتل چند سالی است که بر روی فناوری خودروهای خودران کار می‌کند. درنهایت همکاری این شرکت‌ها برای رسیدن به هدف خودران بودن خودروهاست، به‌طوری‌که نیازی به توجه راننده به جاده و یا در دست داشتن فرمان نیست.

خودروی بدون راننده بی ام دابلیو

هر سه این شرکت توافق کرده‌اند که تاریخ رسیدن به این هدف تا سال 2021 باشد. اما هنوز در مورد فناوری‌هایی که قرار است به کار گرفته شود صحبتی نمی‌شود. اما بعد از پیشرفت‌های کوتاه‌مدت در این زمینه، این خودروهای خودران در معرض عموم به نمایش درخواهد آمد. گرچه این همکاری مدت‌زمان بسیاری طول خواهد کشید، اما یک تست توسط این شرکت در سال 2017 بر روی خودروهای تمام خودران انجام خواهد شد.

منبع engadget
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد