دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

اگر می‌خواهید جذاب باشید این ۱۲ حرکت را انجام ندهید!

زبان بدن مدت‌ها قبل از اینکه لوازم آرایشی یا لباس اختراع شود و یا حتی قبل از اینکه مردم توانایی صحبت با زبان داشته باشند، ایجاد شد. به همین دلیل است که این متد ارتباط برقرار کردن غریزی، عامل مهمی است که موجب چگونگی درک ما از دیگران می‌شود.

در ادامه حرکاتی از زبان بدن که از جذابیت شما کاسته و بهتر است که آنها را انجام ندهید، آورده‌ایم. در ادامه با دیجی‌رو باشید.

1_ گرفتن دست با دستی دیگر

وقتی دست‌تان را با دست دیگر از پشت می‌گیرید، سیگنال منفی قوی‌ برای دیگری ارسال می‌کنید. چرا که ما اغلب این حالت را وقتی مودی یا عصبانی هستیم به خود می‌گیریم. و هر چی دست دیگرتان را از بالاتر بگیرید، به نظر طرف مقابل ناراضی‌تر هستید.

2_ضربدری گذاشتن مچ پا

ضربدری گذاشتن مچ پا یعنی ما به طور کامل به آنچه می‌گوییم باور نداریم. اگر دست‌تان در جیب باشد هم احتمالا کسی به حرف‌هایتان گوش نمی‌کند. وقتی دستان‌تان را در جیب می‌کنید معمولا سعی در مخفی کردن اضطراب‌تان دارید. و اگرچه این حالت معانی زیادی دارد، اما معمولا وقتی عصبی هستیم آن را از خود نشان می‌دهیم.

3_انگشتان گره کرده

 

انگشتان گرده کرده شبیه به دست به سینه شدن است و این پیام را می‌رساند: من می‌خواهم بروم، من اینجا نیستم و حرفی که می‌زنید به من مربوط نیست.

4_انگشتان گره کرده و بالا آورده

این حالت هم شبیه به قبلی است اما بدتر. هرچه بیشتر دستان‌تان رابالا بیاورید، بیشتر می‌خواهید پشت آنها قایم شوید.

5_حالت قوز کرده

این حالت نه تنها برای سلامتی‌تان بد است، بلکه نشان می‌دهد شما درمانده بوده و از زندگی ناراضی هستید. پشت‌تان را صاف کرده و وقتی راه می‌روید پاهایتان را بالا ببرید. این حالت بیشتر از یک لباس جدید در ظاهرتان تاثیر دارد.

6_لبخند یک وری

برای خیلی‌ها این لبخند یک وری عادت شده و این خیلی بد است چرا که شکل طعنه زدن می‌ماند. سعی نکنید حالت آدم بدهای توی فیلم‌ها را در آورده و در زدن لبخندی کامل و صمیمانه تردید نکنید، این طوری دوستان بیشتری هم پیدا می‌کنید.

7_گذاشتن دست به سمت کسی که دارید با او حرف می‌زنید

خیلی از مردم با این نشانه آشنا نیستند، اما باید در استفاده از آن مراقب باشید. اگر پشت میز نشسته و با کسی حرف می‌زنید، دست‎تان را به مانند تصویر قرار ندهید. این حالت برای طرف مقابل این پیام را القا می‌کند: لطفا بسه، دیگه حرف نزن. البته این قانون برای شرایطی که می‌خواهید دست طرف مقابل را بگیرید صدق نمی‌کند.

8-دست به کمر

این حالت ژستی خشن است و گاهی این حالت را فقط برای اینکه نمی‌دانیم دستان‌مان را کجا بگذاریم می‌گیریم. این حالت این پیام را می‌رساند: خب، چی می‌خوای بمن بگی؟ من احتمالا به هر حال مخالفم.

از این حالت بر نمی‌آید که می‌خواهید با طرف مقابل حرف زده یا به او اعتماد کنید.

9_نشان دادن با شست‌تان

 

با این نشانه اغلب آشنا هستیم، کسی که شستش را به پشت سرش نشانه می‌گیرد عموما قصد بی احترامی دارد. انگار که دارید می‌گویید: آره، می‌دونم، می‌دونم و هر حرفی که می‌زنید انگار می‌خواهد نشان دهد که حرف طرف مقابل برایتان مهم نیست.

10_مشت‌های گره شده

این حالت دست نشان‌دهنده‌ی تنش مخفی و ترس است. هرچه مشت بالاتر آورده شود، تنش بیشتر است. انگار که می‌خواهید به کسی مشت بزنید و از خودتان دفاع کنید. به همین دلیل است که در معامله‌های کاری با افرادی که چنین حالت دستی دارند کمتر تعامل برقرار می‌شود.

11_پوشاندن دهان با دست

وقتی با کسی صحبت می‌کنید نباید دهان‌تان را با دست بپوشانید چون طرف مقابل ممکن است فکر کند که چیزی را مخفی می‌‌کنید. به علاوه ما ناخودآگاه وقتی دروغ می‌گوییم دست به دهان‌مان می‌بریم و خیلی‌ها این را می‌دانند. و همینطور وقتی این کار را انجام می‌دهید ممکن است صدا درست نرسد و طرف مقابل درخواست کند حرف‌تان را تکرار کنید.

12_تکان دادن انگشت به سمت کسی

ما معمولا این حالت را وقتی می‌خواهیم دیگری را کنترل یا متقاعد کنیم می‌گیریم ولی بیشتر وقت‌ها تاثیر آن برعکس است.

 

به طور کلی راز کاریزما ساده است: هرچه حالت‌تان گشاده‌تر باشد، تاثیر بهتری بر دیگران خواهید گذاشت. شانه‌هایتان را باز کنید، کف دستان را نشان دهید تا افراد بیشتری را به خود جذب کنید. در همین حین ممکن است احساس اعتماد به نفس بیشتری بهتان دست بدهد چرا که طریقه‌ی رفتارمان بر حس‌مان تاثیر گذار خواهد بود.

آیا شما هم به زبان بدن توجه می‌کنید؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع brightside

8
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
3 دیدگاه
5 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
M. Attar
M. Attar

چه جالبببببب!
نشون دادن انگشت وسط معنیش چیه؟

غلامرضاتقی آباد
غلامرضاتقی آباد

سلام من شغلم جوری که باخیلیهارفتوآمددارم یعنی مسافرکشی بعضیاوقتی توی ماشین هستندخیلی دستاشان روتکان میدن میعنیش چیه ازشماوهمکارانتان تشکرمیکنم وممنون ازشماکه جزعیات بدنمان رومیگید اگرمیشه بهترتوی دسترس باشیدچون من به دنباله چیزدیگربودم شماروپیداکردم وازبانوی محترم نهال سهیلی فرتشکرفراوان دارم به خاطرتجروبیات خوبشان

مادر
مادر

سلام خسته نباشید لطفا در مورد اینکه چه کاری انجام بدهیم ودستها به چه صورت قرار داشته باشند هم بنویسید