آی پینز

ربات انسان‌نمای Atlas بوستون داینامیکس پارکور کار شد؛ ترمیناتور واقعی در راه است!

همانطور که می دانید، ربات ها هنوز نتوانسته‌اند به توانایی های انسان دست پیدا کنند و می توان امید داشت که تا چند سال آینده نیز این اتفاق نیفتند، چرا که در نهایت ممکن است ربات ها بشر را نابود کنند و کنترل کره زمین را به دست خود بگیرند! این یک داستان تخیلی نیست و بسیاری از اندیشمندان چنین هشداری داده‌اند که احتمال دارد روزی هوش مصنوعی و ربات ها بتوانند انسان ها را از میان بردارند!

بوستون داینامیکس یکی از برترین کمپانی هایی است که به تولید و طراحی ربات های پیشرفته مشغول است و هر سال به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای دست پیدا می کند. یکی از مهمترین ربات های این کمپانی آینده ساز، ربات انسان نمای اطلس «Atlas» است که می تواند روی دو پای خود راه برود و کارهای انسان‌ها را انجام دهد. به تازگی بوستون داینامیکس این ربات را ارتقا داده و حال Atlas می تواند بپرد و حرکات پارکور کاران را تقلید کند!

این ربات 75 کیلو گرم وزن دارد و از نظر اندازه نیز کاملا هم شکل انسان ها ساخته شده است. جالب است بدانید که بوستون داینامیکس ربات اطلس را پویاترین ربات انسان‌نمای جهان می‌داند.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم که ویدیو پرش و راه رفتن ربات Atlas را مشاهده کنید تا خودتان متوجه شوید که به راستی ربات های انسان نمای واقعی در راه هستند و می توان انتظار داشت طی چند سال آینده به جامعه انسانی پا بگذارند!

منبع cnet
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها