معرفی 5 برنامه برتر برای تست باتری لپ تاپ

بررسی سلامت باتری لپ تاپ یکی از مهمترین مواردی است که همه ما باید در مورد آن بدانیم و البته کمتر کسی به آن توجه می‌کند. باتری لپ تاپ شما قطعه‌ای حیاتی است به خصوص زمانی که به برق دسترسی نداشته باشید. بنابراین مهم است که دارندگان لپ تاپ از تغییرات ظرفیت باتری در طول زمان آگاه باشند و بدانند در چه شرایطی فشار بیشتری به باتری لپ تاپ وارد می‌شود. با این حال و با توجه به اهمیت موضوع کمتر کسی به آن پرداخته و آگاهی لازم را ارائه کرده است. تصور عامیانه‌ای که وجود دارد این است که باتری همینطور به کار خود ادامه می‌دهد و زمانی که شخص متوجه شود که باتری توانایی نگهداری شارژ برای طولانی مدت را ندارد، باید تعویض شود. اما موضوع به همین سادگی هم نیست.

نرم افزارهای مختلفی برای بررسی سلامت باتری لپ تاپ وجود دارد. این نرم افزارها با استخراج اطلاعات باتری شما، تجزیه و تحلیلی در مورد سلامت و عمر باتری لپ تاپ ارائه می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا با استفاده صحیح، عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید. بنابراین می‌توانید با استفاده مناسب از باتری لپ تاپ خود همزمان با افزایش کارایی، طول عمر کلی باتری را نیز افزایش دهید. در این مقاله تعدادی از بهترین نرم افزارهای تست کننده باتری لپ تاپ برای کمک به شما در حفظ سلامت باتری ارائه شده است. با دیجی رو همراه باشید.

  1. BatteryInfoView

BatteryInfoView یک ابزار ساده تست باتری با حجم کم است که وضعیت و اطلاعات باتری لپ تاپ شما را نمایش می‌دهد. این برنامه حدود 20 فاکتور مختلف را بررسی می‌کند اما ویژگی‌هایی که نشان داده می‌شود به این بستگی دارد که باتری شما چه اطلاعاتی زا ارائه می‌دهد. این اطلاعات مانند اطلاعات تولید کننده و مدل، وضعیت برق، ظرفیت شارژ و فرسودگی، میزان شارژ و تخلیه شارژ، دما و غیره است و این مقادیر هر 10 ثانیه یکبار در برنامه BatteryInfoView به‌روز می‌شوند.

معرفی 5 برنامه برتر برای تست باتری لپ تاپ

جدا از پنجره اصلی اطلاعات باتری، با فشار دادن کلید F8 پنجره log سیستم ظاهر می‌شود. پنجره log هر 30 ثانیه به‌روز می شود و اطلاعات کامل‌تری در مورد وضعیت باتری به شما ارائه می‌کند. در صورت نیاز به سابقه عملکرد باتری می‌توانید این اطلاعات را به صورت یک فایل متنی نیز ذخیره کنید. BatteryInfoView با ویندوز 2000 به بالا سازگار است.

لینک وب‌سایت

  1. BatteryBar

این برنامه از نظر کمی نسبت به BatteryInfoView اطلاعات کمتری را نشان می‌دهد اما به هرحال در مقایسه با ابزار داخلی ویندوز برای نمایش وضعیت باتری در نوار ابزار بسیار کامل‌تر است! BatteryBar یک آیکون در نوار ابزار اضافه می‌کند که با کلیلک بر روی آن یک پنجره وضعیت پاپ آپ ظاهر می‌شود و اطلاعات ارزشمندی مانند درصد شارژ، ظرفیت، میزان شارژ و تخلیه و زمان شارژ باقیمانده را ارائه می‌دهد.

معرفی 5 برنامه برتر برای تست باتری لپ تاپ

رنگ گرافیکی باتری به وضعیت آن بستگی دارد. آبی به معنای در حال شارژ بودن، رنگ سبز یعنی شارژ مناسب، رنگ زرد یعنی میزان متوسط و رنگ قرمز یعنی نیاز به شاژ باتری است. نرم افزار NET Framework. ورژن 2 پیش نیاز اجرای این برنامه است و پس از نصب نرم افزار می‌توانید از طریق تنظیمات نوار ابزار ویندوز، BatteryBar را فعال کنید. BatteryBar در ویندوز XP و نسخه‌های بالاتر قابل استفاده است و مطمئناً یکی از بهترین ابزارهای تست باتری است.

لینک وب‌سایت

  1. BatteryCare

 این نرم افزار نه تنها اطلاعات ارزشمندی را در مورد باتری لپ تاپ و وضعیت آن نشان می‌دهد، بلکه به شما کمک می‌کند استفاده بهتری از باتری داشته و عمر آن را طولانی‌تر کنید. این نرم افزار از تخلیه غیرضروری شارژ جلوگیری کرده و تحلیل‌های قابل اعتمادی را ارائه می‌دهد.

معرفی 5 برنامه برتر برای تست باتری لپ تاپ

در وب‌سایت این نرم افزار نیز اطلاعات کاملی در مورد باتری لپ تاپ و شرایط آن وجود دارد که به هر فردی کمک می‌کند تا شرایط باتری لپ تاپ را بررسی کرده و بهتر از پیش از آن استفاده کند. Batterycare مکانیزمی دارد که به طور خودکار یک برنامه کاری مناسب را برای دستگاه شما انتخاب می‌کند و نسخه‌های جدیدتر نرم افزار نیز به طور خودکار به‌روز می‌شوند. BatteryCare تقریباً با تمام نسخه‌های ویندوز سازگار است و همچنین به NET Framework نسخه 2 نیاز دارد.

لینک وب‌سیات

  1. Battery Optimizer

Battery Optimizer یک ابزار پیشرفته بهینه‌سازی باتری لپ تاپ است که از آزمایش‌های متعددی برای بررسی وضعیت سلامت باتری و نشان دادن اطلاعات مختلف استفاده می‌کند. این نرم افزار سیستم و فعالیت‌های کاربر را برای ذخیره حداکثر انرژی و استفاده از آن بهینه می کند و نکاتی در مورد باتری و استفاده مناسب‌تر از آن را به اطلاع وی می‌رساند.

معرفی 5 برنامه برتر برای تست باتری لپ تاپ

Battery Optimizer را می توان به گونه‌ای تنظیم کرد تا هشدارهای استفاده از باتری را ارائه کند؛ یعنی وقتی مصرف باتری در یک سطح خاص افزایش یابد نرم افزار در مورد اتفاقی که رخ می‌دهد، کاربر را مطلع می‌کند. ویژگی‌های پیشرفته‌ این نرم افزار آن را از دیگر رقبای خود متمایز می‌کند. Battery Optimizer در ویندوزهای XP، ویستا، 7 ، 8 و 10 قابل استفاده است.

لینک وب‌سایت

  1. Save Battery

Save Battery وضعیت باتری و زمان شارژ باقیمانده را روی صفحه لپ تاپ شما نمایش می‌دهد و هنگام شارژ کامل باتری به شما اطلاع می‌دهد تا مانع از شارژ بیش از حد شود. این نرم افزار به شما این امکان را هم می‌دهد که برای هر میزان از ظرفیت باتری شخصی سازی انجام داده و زنگ هشدار سفارشی تعریف کنید. اعلان‌های صوتی و نمایش زنده وضعیت باتری، نظارت بر باتری لپ تاپ را راحت‌تر می‌کند زیرا Save Battery در صورت مشاهده هر مورد مهمی بلافاصله به شما اطلاع می‌دهد.

معرفی 5 برنامه برتر برای تست باتری لپ تاپ

برخی از ویژگی های دیگر ارائه شده توسط این برنامه شامل جزئیات باتری، زمان باقیمانده شارژ، چهار نوع کاشی زنده، انواع مختلف اعلانات و تاریخچه باتری، هستند. Save Battery کاملاً با ویندوز 10 سازگار است.

لینک وب‌سایت

در پایان امیدواریم از بین نرم افزارهایی که معرفی شد، بهترین و مناسب‌ترین مورد را برای خود انتخاب کرده و از این پس در استفاده از باتری لپ تاپ خود آگاهانه‌تر و با دید بازتری اقدام کنید. همچنین، اگر از این نرم افزارها استفاده کرده‌اید، می‌توانید تجربیات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع techlila
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها