مدل مفهومی شورلت FNR-X در نمایشگاه خودروی شانگهای معرفی شد.

نمایشگاه خودروی شانگهای پر است از خودروهای جدید و خودروهای مفهومی آینده نگر اما به عقیده‌ی بسیاری، جالب‌ترین و جذاب‌ترین خودروی مفهومی این نمایشگاه، شورلت FNR-X بود. مدل مفهومی FNR برای اولین بار در سال 2015 و در همین نمایشگاه معرفی شد اما حالا شورلت قصد دارد مدل FNR-X را به زودی به مرحله‌ی تولید برساند. اطلاعاتی که از طرف شورلت ارائه شده است، کامل نیست و تنها به تعداد کمی از ویژگی‌های این خودرو اشاره شده است.

شورلت FNR-X

در حال حاضر می‌دانیم که این خودرو، پلاگین هیبرید خواهد بود و راننده می‌تواند بین رانندگی با نیروی الکتریکی و بنزین انتخاب کند. همچنین دو حالت مختلف برای رانندگی با این خودرو در نظر گرفته شده است. یکی حالت همه کاره بودن خودرو که بر قابلیت‌های آفرود یک خودرو تمرکز دارد و یکی هم حالت اسپرت. اسپویلرهای عقب و جلوی خودرو و سیستم تعلیق، بسته به این که راننده چه حالتی را انتخاب کرده باشد تنظیم می‌شوند تا این مدل بتواند یک تجربه رانندگی خوب را در اختیار سرنشینان بگذارد.

شورلت FNX-R

مدل شورلت FNX-R، از یک سیستم کمک راننده‌ی پیشرفته هم بهره می‌برد و سرتاسر خودرو هم با انواع سنسورها پوشیده شده است. همچنین راننده می‌تواند از طریق صفحه نمایش داخل خودرو یک دید 270 درجه‌ای به عقب و کناره‌های خودرو داشته باشد.

شورلت FNR-X

در مورد طراحی خودرو، عکس‌ها گویای همه چیز هستند! شورلت به دنبال یک طراحی آینده نگر بود و ظاهرا هم موفق شده است. جدا از طراحی زیبا و آینده نگر این خودرو، از جلو می‌توان متوجه شباهت این خودرو با شورلت کامارو شد. طراحی خودرو از تمام زوایا جذاب و متفاوت به نظر می‌رسد. از مدل باز شدن درها تا چرخ‌های خودرو که بزرگتر از حد معمول هستند و در زیر گلگیرهای سیاه رنگ قرار گرفته‌اند، همگی چشم‌نواز هستند و هر بیننده‌ای را جذب می‌کنند!

شورلت FNR-X

در حال حاضر، بازار خودروهای شاسی بلند بسیار داغ است و بسیاری از خودروسازان به ساخت خودروهای شاسی بلند روی می‌آورند تا بتوانند سهمی در این بازار پر رونق داشته باشند. اما ظاهرا شورلت، این خودرو را یک شاسی بلند نمی‌داند! شورلت این مدل را یک خودروی اسپرت همه منظوره عنوان می‌کند. در واقع شورلت FNR-X قرار است حس یک ماشین اسپرت را به شما بدهد و در عین حال بتوانید به عنوان یک خودروی آفرود هم روی آن حساب کنید.

شورلت FNR-X

جدا از طراحی بسیار زیبای بدنه و خارج خودرو، داخل خودرو هم از طراحی بی‌نظیری برخوردار است. چیزی که در داخل خودرو زیاد می‌بینید، صفحه نمایش است. خودرو با صفحه نمایش‌های زیادی پوشیده شده است و در وسط هم یک صفحه نمایش شش ضلعی به چشم می‌خورد.

شورلت FNR-X

معلوم نیست که این مدل کی وارد مرحله‌ی تولید خواهد شد. اما با توجه به زیبایی ظاهری این مدل و قدرتی که از خودروهای آمریکایی سراغ داریم و همچنین قیمت پایین‌تر آن‌ها نسبت به رقبا، به نظر می‌رسد شورلت FNR-X پس از تولید، شانس زیادی برای مطرح شدن و فروش بالا داشته باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع car and driver
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.