متلاشی شدن باندی که از پهپاد برای قاچاق آیفون به چین استفاده می‌کردند!

مقامات چینی به تازگی یک باند قاچاق را که از هواپیماهای بدون سرنشین یا همان پهپادها، برای قاچاق گوشی استفاده می‌کردند، متلاشی کرده است. این گروه از قاچاقچیان با استفاده از پهپاد قصد انتقال غیرقانونی گوشی‌های آیفون از هنگ کنگ به چین را داشتند؛ محموله‌ای که ارزش کل آن به بیش از 80 میلیون دلار می‌رسد!

این اولین بار است که در کشور چین هواپیماهای بدون سرنشین برای عبور غیرقانونی از مرز مورد استفاده قرار می‌گیرند. پهپادهایی که توسط این قاچاقچیان استفاده شده‌اند، هر کدام قادر به حمل کیسه‌ای شامل بیش از ده واحد گوشی آیفون مرجوعی (ریفربیشد) بوده‌اند. قاچاقچی‌ها که در تاریکی شب اقدام به هدایت پهپادها می‌کردند، تنها در یک شب می‌توانستند تا 15000 گوشی آیفون را به صورت غیرقانونی وارد چین کنند!

پهپاد قاچاق آیفون به چین
یکی از پهپادهایی که برای قاچاق گوشی به چین مورد استفاده قرار گرفته بود.

چین در حال حاضر بزرگترین سازنده هواپیماهای بدون سرنشین برای مصارف عمومی بوده و به دنبال راه‌هایی برای تنظیم مقررات استفاده از آن‌ها در کشور است. شهروندان چینی‌ای که از هواپیماهای بدون سرنشین تا یک وزن خاص استفاده می‌کنند، ملزم به ثبت وسیله خود در دفاتر دولتی هستند. مقامات گمرکی شنژن گفته‌اند که نظارت کاملی بر مرزها داشته و جلوی استفاده از روش‌های مدرن و پیشرفته توسط قاچاقچیان را در این منطقه می‌گیرند. مرزبانان چینی به منظور نظارت دقیق‌تر و کامل‌تر بر حمل و نقل غیرقانونی کالا، به هواپیماهای بدون سرنشین و مانیتورهای با کیفیت بالا مجهز شده‌اند.

گوشی‌های آیفون یکی از کالاهای مورد علاقه قاچاقچیان چینی است و پیش از این هم موارد مختلفی در این زمینه کشف شده بود. به عنوان مثال، در ماه ژوئن، زنی که تلاش داشت به تنهایی 102 گوشی آیفون را از هنگ کنگ به چین منتقل کند، دستگیر شد. این زن گوشی‌ها را به بدن خود چسبانده بود، که البته این حجم بالا از گوشی باعث شده بود حفظ تعادل برای او مشکل شود و همین مسئله هم توجه عوامل گمرکی را جلب کرد. در ژانویه سال 2015 هم یک مرد با چسباندن 94 گوشی آیفون به بدنش (به ارزش 49،000 دلار)، قصد عبور از مرز چین و هنگ کنگ را داشت که در نهایت او هم مانند بقیه دستگیر شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها