آی پینز

چین خودروهای خورشیدی می‌سازد

شرکت چینی به نام Henergy خودروهای برقی و خورشیدی را معرفی کرد که می‌تواند در نور آفتاب خود را شارژ کند. معرفی این خودروها در رویدادی در بیجینگ چین انجام شد. این خودروها قرار است به بازار چین و سایر کشورها صادر شود.

این خودروها در چندین مدل Solar R، Solar O،Solar A و Solar L وجود دارد. تمامی مدل‌ها ابعادی در اندازه ۱۱.۵ در ۲۴.۵ متر دارند. پنل خورشیدی آن قابلیت تبدیل ۳۱.۶ درصد انرژی را دارا است که طبق گزارش آزمایشگاه منابع تجدید پذیر آمریکا یک رکورد محسوب می‌شود. این فناوری بهبودیافته توسط Henergy توسعه داده‌شده است.

این پنل‌های خورشیدی بعد از قرارگیری در زیر نور آفتاب به مدت ۵ یا ۶ ساعت الکتریسیته‌ای به‌قدرت ۱۰ کیلووات را ایجاد می‌کند که برای طی مسافت ۸۰ کیلومتری کافی است. به نظر می‌رسد که این خودرو برای سفرهای داخل شهر مناسب باشد. اما برای سفرهای طولانی‌تر ازآنجایی‌که آسمان چین در اکثر اوقات پوشیده از مه است، می‌تواند از شارژ باتری در ایستگاه‌های شارژ استفاده کند. به‌عنوان‌مثال خودروی Leaf نیسان می‌تواند تا ۱۷۲ کیلومتر را با یک شارژ طی کند. گرچه پروژه عرضه خودروهای خورشیدی به بازار بر روی کاغذ بسیار وسوسه کننده است، اما بارها با وقفه مواجه شده است. اما با اقداماتی که انجام‌شده است به نظر می‌رسد استقبال خوبی از این خودروها شود.

شرکت Henergy عنوان کرده است که این خودرو برای تولید آماده است. گرچه هنوز معلوم نیست آیا مردم چین می‌توانند ازلحاظ قانونی این خودروها را خریداری کنند؟ همچنین برنامه‌ای مشخص برای عرضه این خودروها به بازار آمریکای شمالی وجود ندارد. گرچه این شرکت موفق به اخذ قرارداد با Beiqi Foton Motor برای توسعه اتوبوس‌های باانرژی پاک برای بازار محلی شده است.

منبع businessinsider
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد