بلیط هواپیما

ال‌جی و ولکس واگن پلتفرم اینترنتی مخصوص اتومبیل می‌سازند

هفته گذشته سند همکاری بین دو کمپانی ال‌جی الکترونیکس و ولکس واگن در ولفس بورگ آلمان به امضا رسیده است که بر اساس آن دو کمپانی نام برده در طراحی پلتفرم‌های اینترنتی اتومبیل‌های شرکت ولکس واگن همکاری تازه‌ای را آغاز خواهند کرد. این مراسم با حضور «چوی سئونگ» هو از Cloud Center، «لی سانگ یانگ» مدیر اجرایی مرکز فناوری قطعات خودرو ال‌جی، «توماس فرم» رئیس بخش الکترونیک ولکس واگن و «رابرت کتنر» رئیس آزمایش تحقیقات VIS ولکس واگن در کشور آلمان و در تاریخ 6 جولای برگزار شده است.

پلتفرم جدید در دست طراحی که ولکس واگن با همکاری ال‌جی ساخت آن را آغاز کرده است، قادر است با اتصال به شبکه اینترنت خدمات مختلفی را به راننده و سرنشینان خودرو ارائه دهد. مصرف کنندگان قادر خواهند بود تا از گجت‌های هوشمند خانگی و خدمات مبتنی بر جی پی اس در این پلتفرم به صورت آزادانه استفاده کنند. به طور مثال راننده قادر خواهد بود تا از طریق پلتفرم به کار رفته در اتومبیل خود، وسایل هوشمند منزل خود نظیر لباسشویی، تلویزیون، یخچال، چراغ‌ها و غیره را بدون نیاز به حضور فیزیکی مدیریت و کنترل کند. علاوه بر آن اعلان‌ها و سرگرمی‌هایی نیز در این پلتفرم تعبیه خواهد شد که می‌تواند مورد استفاده سرنشینان ماشین قرار گیرد.

foto-vw-budd-er

البته لازم به ذکر است که همکاری این دو کمپانی مطرح به سالیانی پیش باز می‌گردد. ال‌جی از سال 2007 میلادی قبل از احداث بخش خودروهای الکتریکی و ادغام آن با بخش قطعات خودرو، همواره به عنوان یکی از تأمین کنندگان قطعات صوتی خودروهای ولکس واگن معرفی شده است. در بهار سال گذشته میلادی، ال‌جی الکترونیکس از خودروی GEA، خودروی اتوماتیک لوکس و مفهومی با همکاری Italdesign Giugiaro پرده برداشت. این شرکت برای ولکس واگن در نمایشگاه خودروی ژنو ظاهر و طراحی خودرو را بر عهده داشت.

در جولای ۲۰۱۵، ولکس واگن شرکت ال‌جی الکترونیکس را به عنوان یک تأمین‌کننده راهبردی انتخاب کرد و نام ال‌جی را در فهرست شرکای برنامه ضربتی خود گنجاند. ولکس واگن ۵۵ شرکت را به عنوان شریک راهبردی برای تولید خودروهای نسل جدید در برنامه ضربتی خود (Fast Program) انتخاب کرد. این دو شرکت با نمایش خدمات تعاملی و مشارکتی بین خودروهای متصل و خانه هوشمند در نمایشگاه لوازم الکترونیک امریکا (CES 2016) از سوی صنایع مربوط بسیار مورد توجه قرار گرفتند.

منبع lg
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد