پایان کار برنامه‌های کروم بر روی ویندوز، مک و لینوکس؛ پیش به سوی Chrome OS

خدمات انحصاری مزیتی هستند که باعث گرایش افراد به یک برند خاص می‌شوند. برای مثال، در نظر بگیرید که شما عاشق سری بازی‌های انحصاری «هالو» هستید، در این حالت طبیعی خواهد بود که اقدام به خرید پلت فرم اکس باکس کنید. گوگل اما بیشتر اوقات در مورد محصولات و خدمات خود بسیار بخشنده بوده و آن‌ها را بر روی پلت‌فرم‌های مختلف در دسترس عموم قرار داده، هرچند اکنون به نظر می‌رسد این سیاست در حال تغییر کردن است.

حداقل در مورد برنامه‌های کروم این‌گونه خواهد بود. گوگل به تازگی اعلام کرده است که دیگر از برنامه‌های کرومی که بر روی پلت‌فرمی به غیر از Chrome OS اجرا می‌شوند، پشتیبانی نخواهد کرد. این بدان معنا خواهد بود که به زودی کاربران ویندوز، مک و لینوکس از استفاده‌ی برنامه‌های کروم محروم می‌گردند. این اقدام سریعاً مورد دستور قرار نمی‌گیرد، اما گوگل تصمیم دارد مرحله به مرحله این برنامه را عملی کند.

تا نیمه‌ی دوم سال 2017، کروم وب استور برنامه‌های مختص پلت‌فرم‌های نام‌برده را از دسترس خارج خواهد کرد و از ابتدای سال 2018 میلادی کاربران قادر به استفاده‌ی برنامه‌های کروم نصبی خود نخواهند بود. البته باید این را در نظر داشته باشید که این اتفاق تنها برای برنامه‌های کروم می‌افتد و افزونه‌ها و تم‌ها همچنان قابلیت استفاده را باید داشته باشند و در حقیقت تمرکز بیشتری بر روی این دو بخش در کروم وب استور به کار گرفته خواهد شد.

گوگل در بیان علت این تصمیم این‌گونه اظهار نظر کرده: «برای مدتی وب توانایی ارائه‌ی تجربه‌های مشخصی را نداشت، مانند کار کردن آفلاین، ارسال نوتیفکشن و برقراری ارتباط با سخت‌افزار. ما سه سال پیش برنامه‌های کروم را عرضه کردیم تا خلاهای نامبرده را پر کنیم.» این روزها اما گوگل دیگر ضرورت و نیازی برای این کار نمی‌بیند و در نتیجه پشتیبانی خود از ویندوز، مک و لینوکس را به خاتمه خواهد رساند.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد