قابلیت Tab Search برای جستجو بین تب‌ها به کروم اضافه می‌شود

اگر از کاربران قدیمی رایانه و اینترنت باشید حتماً به یاد دارید که زمانی خبری از تب‌ها در مرورگرهای اینترنتی (و هیچ نرم افزار دیگری) نبود و برای باز کردن هر سایت جدیدی باید یک پنجره جدید باز می‌کردیم! معرفی تب‌ها تحولی در طراحی مرورگرها پدید آورد و گشت‌وگذار در فضای اینترنت را بسیار ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر کرد. اما مشکلی که امروزه به وجود آمده این است که گاهی تعداد تب‌های باز شده آن‌قدر زیاد می‌شود که پیدا کردن یک تب خاص از بین آن‌ها به امری دشوار و طاقت‌فرسا تبدیل می‌شود.

برای برطرف کردن مشکل فوق افزونه‌های متعددی جهت دسته‌بندی و مدیریت تب‌ها تولید شده‌اند اما هیچکدام نتوانسته‌اند آن طور که باید و شاید دسترسی به یک تب خاص را ساده‌تر کنند. با این اوصاف وقت آن رسیده که گوگل به عنوان طراح یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین مرورگرهای اینترنت وارد عمل شده و قابلیتی جدید را به منظور تسهیل جستجو بین تب‌ها ارائه کند.

مرورگر کروم علیرغم اینکه به بلعیدن حافظه رم رایانه مشهور است (!) یکی از پراستفاده‌ترین مرورگرها در تمامی پلتفرم‌ها محسوب شده و قابلیت‌ها و ویژگی‌های جذاب و به‌روز آن باعث شده تا به انتخاب اول بسیاری از کاربران تبدیل شود. جدیدترین قابلیتی که گوگل قصد افزودن به این مرورگر را دارد، Tab Search نام داشته و همان‌طور که از نام آن هم مشخص است برای جستجو بین تب‌های باز شده در یک پنجره و پیدا کردن یک تب خاص طراحی شده است. بر اساس اعلام غول جستجوی اینترنتی جهان، این ویژگی در آینده نزدیک در دسترس کاربران رایانه‌های دسکتاپ قرار خواهد گرفت.

مرورگر کروم

بنا به گزارش‌ها،‌ گوگل به زودی قابلیت Tab Search را در دسترس کاربران نهایی مرورگر خود قرار خواهد داد؛‌ قابلیتی که در حال حاضر نیز در داخل کروم وجود دارد و در قالب پرچم (flag) تحت عنوان Enable-Tab-Search# مخفی شده است. البته فعلاً حتی اگر به صورت دستی هم این قابلیت را از طریق پرچم مذکور فعال کنید، ویژگی Tab Search قابل استفاده نخواهد بود.

برای اینکه همین امروز و پیش از عرضه نسخه نهایی Tab Search بتوانید آن را امتحان کنید باید از نسخه Canary مرورگر کروم استفاده کنید. اگر تا به حال چیزی از نسخه Canary نشنیده‌اید، باید بگوییم که این نسخه در واقع حکم نسخه بتا را دارد و قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید کروم قبل از راهیابی به نسخه اصلی در این نسخه تست و بررسی می‌شوند.

قابلیت Tab Search کروم در ابتدا برای نسخه کروم او اس در دسترس قرار خواهد گرفت و پس از آن راهی پلتفرم‌های دیگر از جمله ویندوز، لینوکس و مک او اس خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها