شیوه مدیریت تب‌ها در مرورگر کروم موبایل متحول می‌شود!

باز کردن تب های متعدد در مرورگر گوگل کروم، حتی در نسخه موبایلی آن، کاری است که همه ما با آن آشنا هستیم. رابط کاربری صفحه تب ها در نسخه کنونی اپلیکیشن کروم، تب ها رو به صورت کارتی نمایش می دهد که در اغلب موارد کاملاً کاربردی و مفید است. اما مشکل وقتی نمایان می شود که تب های زیادی را در مرورگر خود باز کرده باشید، در اینجا است که پیدا کردن تب مورد نظر از بین خیل عظیم تب ها کاری سخت و گیج کننده خواهد بود. خوشبختانه گوگل به این مشکل پی برده و قرار است در نسخه جدید این مرورگر، آن را برطرف کند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

در نسخه جدید کروم کاربر با لمس و نگه داشتن انگشت خود بر روی لینک ها، گزینه Open in new tab group را در منوی ظاهر شده مشاهده خواهد کرد که اجازه می دهد تمامی تب های مشابه در یک گروه ذخیره شده و بعداً به آسانی قابل دسترسی باشند. به محض اینکه یک گروه تب جدید ایجاد می شود، نواری به قسمت پایین صفحه اضافه شده و تمامی تب های موجود در گروه را به صورت آیکون هایی کوچک نشان می دهد و به راحتی می توان بین آن ها جابجا شد. البته کماکان می توان با لمس آیکون Tab در کنار نوار جستجو به صفحه تب ها وارد شد. رابط کابری این صفحه نیز تغییر کرده و دیگر خبری از کارت ها نیست، بلکه تب ها در قالب تصاویر بند انگشتی از وب سایت مربوطه نمایش داده خواهند شد.

گروه ها نیز به صورت پوشه هایی در این صفحه دیده می شوند که تعداد تب های داخل آن ها کاملاً مشخص شده و تصویر بند انگشتی آن نیز متشکل از تصاویر آیکون های 4 تب اول است. با لمس هر کدام از گروه ها، محتویات آن در صفحه جدیدی باز می شود که شباهت زیادی به همان صفحه نخست تب ها دارد. این ویژگی برای کسانی که عادت دارند با تب های زیادی به صورت همزمان کار کنند بسیار مفید خواهد بود و به راحتی می توانند تمام تب های مربوط به یک موضوع خاص را در گروه مربوط به خود دسته بندی کنند.

طراحی رابط کاربری صفحه تب ها هنوز نهایی نشده و از همین رو فعلاً بسیار ساده و پرداخت نشده به نظر می رسد. همانند بسیاری دیگر از قابلیت های جدید کروم، این ویژگی نیز در حال حاضر تنها در نسخه Canary این اپ در سیستم عامل اندروید، گنجانده شده و هنوز در نسخه اصلی وجود ندارد. بنابراین نیازی به ذکر نیست که قابلیت مذکور فعلاً به صورت آزمایشی در دسترس قرار گرفته و ممکن است نسخه نهایی آن تفاوت های زیادی داشته باشد. اگر مشتاق هستید که پیش از نهایی شدن رابط کاربری جدید تب ها در مرورگر کروم، از آن استفاده کنید می توانید در نسخه Canary آدرس chrome://flags را تایپ کرده و سپس به دنبال گزینه ای با عنوان enable-tab-groups-ui-improvements باشید. با فعال کردن این گزینه و یک بار باز و بسته کردن مرورگر، می توانید به قابلیت جدید کروم دسترسی پیدا کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها