بزودی کروم‌بوک از برنامه‌های اندروید پشتیبانی می‌کند

مرزهای بین دستگاه‌ها در حال محو شدن هستند. با پیشرفت تکنولوژی این بیشتر معنا پیدا می‌کند و برای مثال  برخی از تبلت‌های امروزی می‌توانند با لپ‌تاپ‌ها رقابت کنند. اما همچنان شکاف بزرگی میان سیستم عامل‌های “همراه” و  قدرت پردازشی سیستم‌های اصیل کامپیوتری وجود دارد و همیشه بحث‌هایی از بهم پیوستن این دو نسل به هم شنیده می‌شد. مانند پیوستن مک به iOS یا ترکیب اندروید و سیستم عامل کروم با یکدیگر.

در حالی که به نظر می‌رسید دو مورد آخر برای همیشه از هم جدا می‌مانند اما ماه گذشته خبرهای بزرگی منتشر شد که از قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی بر روی کروم‌بوک‌ها خبر می‌داد. حالا نوبت به آن رسیده تا برای اولین بار طعم این قابلیت را بر روی کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل کروم بچشیم.

با وجود لیست بلندی از سخت‌افزارهایی که از سیستم عامل کروم‌بوک استفاده می‌کنند و اینکه همه آنها خواهان دریافت برنامه‌های اندرویدی بدون هیچ محدودیتی هستند، اما گوگل این مسئله را به روشنی بیان کرد که در گام نخست تنها سه دستگاه کروم بوک پیکسل، کروم بوک R11 ایسر و کروم‌بوک Flip ایسوس توانایی اجرای این برنامه‌ها را خواهند داشت.

اما تا کنون چنین دسترسی برای دو مدل از موارد نامبرده شده ایجاد نشده و تنها تعدادی از کاربران توسعه دهنده کروم که دارای فلیپ ایسوس هستند، توانسته‌اند این قابلیت را دریافت کنند. همچنین آنها گزارشاتی مبنی بر وجود باگ‌های کوچکی در اجرای صحیح برنامه‌ها داده‌اند.

chrome-android

احتمالا شروع پشتیبانی برای دو مدل دیگر زیاد طولانی نشود و بزودی شاهد ارائه این قابلیت برای آنها نیز باشیم و ما بسیار خوش‌بین هستیم که گوگل در همین ما این قابلیت را برای این دو فعال خواهد کرد.

گزارش‌های کاربران نشان می‌دهد که هنوز مشکلاتی برای اجرای برخی از برنامه‌های محبوب وجود دارد، بعضی از برنامه‌ها در صورت اجرا سبب هنگ سیستم خواهند شد و برخی نیز به هیچ عنوان قابل اجرا نیستند. باید قبول کنیم که این مشکلات ممکن است در هر نسخه تستی به وجود بیاید و ما باید امیدوار باشیم که در نسخه نهایی چنین باگ‌هایی را نبینیم. اگر هم شما حوصله سر و کله زدن با باگ‌های مختلف را ندارید، بهتر است تا عرضه نسخه نهایی کمی صبر به خرج دهید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.