آیا بازیابی اطلاعات از گوشی های هوشمند امکان پذیر است؟

یکی از مشکلاتی که شاید شما هم به آن برخورده باشید، حذف اطلاعات و داده ها از حافظه دستگاه‌های هوشمند است. این اتفاق به دلایل مختلف رخ می دهد و گاهی خسارات جبران ناپذیری بر جای می گذارد.

در حالت کلی و به زبان ساده، اگر فایلی از هر نوع حافظه‌ی دائمی مانند هارد کامپیوتر، دیسک های رایت شده، حافظه های SD و همچنین حافظه های داخلی گوشی ها حذف شود، با حذف اولیه، عملا فایل حذف نخواهد شد و فقط از لایه ای به لایه پایین تر منتقل می شود!

از همین رو اگر در جایی که اطلاعات قدیمی وجود داشته بعد از حذف فایل جدیدی ریخته نشود، امکان بازیابی داده های اصلی وجود خواهد داشت. یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود فایل ها غیر قابل ریکاوری شوند، ریختن فایل جدید بر روی حافظه است. اگر سکتور های حافظه توسط فایل های جدید، پوشانده شوند، امکان بازگردارندن اطلاعات حذف شده به حداقل ممکن خواهد رسید!

در کامیپوتر و هر نوع حافظه خارجی، بازگردارندن فایل ها با نرم افزارهای ریکاوری قابل انجام بوده اما در گوشی های هوشمند قوانین به دلایل مسائل امنیتی متفاوت است.

اگر گوشی مورد نظر از برند اپل باشد، بازیابی اطلاعات به راحتی قابل انجام نیست و بهتر است فکر ریکاوری فایل هاتان را از سرتان خارج کنید، اما اگر گوشی اندرویدی است، با روت کردن و دسترسی به ریشه سیستم عامل امکان بازگردارندن فایل های حذف شده به بهترین شکل ممکن وجود خواهد شد. البته نرم افزارهایی نیز تولید شده که حتی بدون روت کردن گوشی هم قابل استفاده هستند، اما قدرت چندانی ندارند.

بنابراین به یاد داشته باشید، هرگز بعد از حذف اطلاعات تان، فایل جدیدی بر روی حافظه نریزید. به زودی آموزش کامل ریکاوری را در دیجی رو ارائه خواهیم کرد.

لینک کوتاه http://bit.ly/2DfHCQL

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.