پهپادهای Mavic 2 Pro و Mavic 2 Zoom دی جی آی رونمایی شدند

پس از انتشار شایعات و گزارش‌ها متعدد پیرامون دو پهپاد نسل جدید Mavic 2 Pro و Mavic 2 Zoom شرکت DJI، این کمپانی چینی در نهایت دو مدل را معرفی کرد. پهپادهایی که در طراحی شباهتی به نسل پیشین داشته و بزرگ‌ترین تغییر آنها به بخش دوربین مربوط می‌شود.

همانطور که می‌دانید یکی از کاربری‌های اصلی پهپادها تصویربرداری هواییست و شرکت DJI نیز باتوجه به همین موضوع سعی کرده دوربین‌های بهتری را برای Mavic 2 Pro و Mavic 2 Zoom در نظر بگیرد. از این رو در بحث ظاهری هر دو مدل شباهتی به نسل پیشین خود دارند.

پهپادهای Mavic 2 Pro و Mavic 2 Zoom دی جی آی رونمایی شدند

یکی از بزرگ‌ترین اتفاقات در طول فعالیت DJI همکاری با Hasselblad بود. این شرکت دو پهپاد جدید خود را با دوربین‌های سوپرزوم و قدرتمند این کمپانی همراه ساخته تا محصولات جدید عملکردی برتر از دیگر رقبا داشته باشند.

دوربین مدل پرو از نوع سنسور CMOS با کیفیت 20 مگاپیکسلی بوده که کیفیت رنگ 10 بیتی Dlog-M را ارائه می‌دهد. به گفته DJI نسل جدید دوربین Mavic 2 Pro در مقایسه با Mavic Pro رنگ‌های شفاف و بهتری را نمایش می‌دهد. همچنین باید به لنزهای f/2.8-f/11 در کنار قابلیت فیلمبرداری 4K 10-bit HDR اشاره داشت. با چنین مشخصه‌هایی تصویربرداری نسل جدید پهپاد DJI انقلابی محسوب می‌شود.

مدل Mavic 2 Zoom همانطور که از نام آن پیداست، دارای قدرت زوم بالایی بوده به شکلی که دی‌جی‌آی از دوربینی با قدرت زوم اپتیکال دو برابری در آن بهره گرفته است. سنسور آن نیز از نوع 12 مگاپیکسلی CMOS بوده که در واقع قادر به ترکیب 9 تصویر و ایجاد یک صحنه 48 مگاپیکسلی‌ست. اگر شما می‌خواهید زاویه گسترده‌ای در تصویربرداری داشته باشید، بدون شک دوربین Mavic 2 Zoom بسیار مناسب است.

پهپادهای Mavic 2 Pro و Mavic 2 Zoom دی جی آی رونمایی شدند

در بحث عملکرد هر دو مدل با سیستم FlightAutonomy همراه هستند و 10 سنسور تشخیص موقعیت و موانع برای آنها در نظر گرفته شده است. همچنین با قابلیت Advanced Pilot می‌توانند بدون توقف حرکت کنند. گذشته از آن هر دو مدل می‌توانند به مدت 31 دقیقه با سرعت 70 کیلومتربرساعت به پرواز درآیند. این پهپادها را هم‌اکنون از طریق وب‌سایت DJI می‌توان خریداری کرد.

Mavic 2 Zoom با قیمت 1249 دلار و Mavic 2 Pro با قیمت 1449 دلار قابل خرید است.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.