فلای تودی

السالوادور می‌خواهد از آتشفشان ها برای استخراج بیت کوین استفاده کند!

کشور السالوادور اخیراً رویکرد بسیار جدی و هدفمندی در رابطه با رمز ارزها اتخاذ کرده و قصد دارد از پتانسیل‌های موجود در این حوزه نهایت استفاده را ببرد. بعد از اینکه چند روز قبل السالوادور به عنوان اولین کشور جهان، بیت کوین را به عنوان ارز رایج به رسمیت شناخت، اکنون رئیس جمهور این کشور، نجیب ابوکیله، پرده از ایده‌ای جاه‌طلبانه برای استخراج بیت کوین برداشته است! در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

السالوادور کوچک‌ترین و پرتراکم‌ترین کشور منطقه آمریکای مرکزی است و منابع انرژی طبیعی خوبی در اختیار دارد که آتشفشان‌ها یکی از آن‌ها هستند. رئیس جمهور این کشور اخیراً از یکی از شرکت‌های فعال در حوزه انرژی زمین‌گرمایی با نام LaGeo درخواست کرده تا زمینه استفاده ماینرها یا همان استخراج کنندگان بیت کوین را از منابع آتشفشانی السالوادور فراهم کند! ایده‌ای که در عین عجیب بودن، می‌تواند در صورت تحقق بسیار سودآور باشد؛ چرا که مصرف بالای انرژی یکی از مهمترین چالش‌های پیش رو در استخراج رمز ارزهاست و آتشفشان‌ها می‌توانند به راحتی از پس این چالش بربیایند.

آتشفشان

آقای نجیب ابوکیله در یک مصاحبه توییتری اشاره کرده که وی به فکر ورود مستقیم به حوزه استخراج رمز ارز و به خصوص بیت کوین نیست اما قصد ترویج دادن آن و مهیا کردن هر چه بیشتر شرایط را دارد. به گفته وی، السالوادور صدها مگاوات ظرفیت زمین گرمایی استفاده نشده و همچنین شبکه‌ای از نیروگاه‌های کم بار را در اختیار دارد. بنابراین، اتصال مستقیم ماینرها به نیروگاه‌ها نسبت به انتقال نیرو به جاهای دیگر ارزان‌تر و به صرفه‌تر خواهد بود.

منبع coindesk
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها