ایلان ماسک دروغ گفته و صفحات فیسبوک خود را حذف نکرده است؟

پس از برملا شدن ماجرای فیسبوک و کمبریج آنالیتیکا، بسیاری از برندها و سلبیرتی‌ها – از جمله صفحه‌ی ایلان ماسک و صفحات Space X و Tesla – اعلام کردند که قرار است صفحه‌ی فیسبوک‌شان را حذف کنند. اما این‌طور که به نظر می‌رسد، این اعلام که از روی اعتراض صورت گرفته، فقط در حد اظهار بوده و اقدام عملی‌ای در این رابطه انجام نشده.

بر خلاف وعده ایلان ماسک مبنی بر حذف صفحات این دو کمپانی به نظر می‌رسد که این صفحات تنها غیر فعال شده‌اند نه حذف. این یعنی صفحات در حال حاضر صرفاً برای کاربران مخفی بوده اما از سرویس فیسبوک  حذف نشده‌اند.

به همین دلیل است که وقتی می‌خواهید وارد این صفحات شوید خطا می‌دهد که این صفحه “در حال حاضر در دسترس نیست یا ممکن است برای مخاطبینی در دسترس باشد که شما جزوشان نیستید.”

صفحاتی که حذف می‌شوند پیامی مبنی بر این که این صفحه “در دسترس نیست” یا “ممکن است برداشته شده باشد” نشان می‌دهند نه این‌که “محتوا در حال حاضر در دسترس نیست”

بر طبق شرایط فیسبوک، پس از اینکه درخواست حذف صفحه‌تان را قطعی کردید، 14 روز طول می‌کشد که آن صفحه به طور کامل حذف شود. حذف کلی صفحه‌تان همچنین منجر به از دست رفتن آی‌دی مرتبط با آن صفحه می‌شود.

ایلان ماسک در 23 مارس به تیمش گفت که صفحاتشان را از این وبسایت حذف کنند اما با این حال که 20 و چند روز از آن موقع می‌گذرد آی‌دی هر دو صفحه‌ی اسپیس ایکس و تسلا فعال است.

اگر این صفحات آن‌طور که به نظر می‌رسد تنها غیر فعال شده باشند، هر موقع که بخواهند می‌توانند آن را فعال کرده و 5 میلیون دنبال کننده‌شان را بازیابی کنند.

اینکه این دو کمپانی صفحات‌شان را تنها غیر فعال کرده و حذف نکرده باشند، آن هم با این حجم از دنبال کننده، قابل درک است. اما نیازی به دورویی نبوده و آن‌ها هم می‌توانستند مثل خیلی صفحات دیگر اعلام کنند که تا مدتی پیج‌شان را غیر فعال می‌کنند نه اینکه کاملاً حذف می‌کنند.

منبع thenextweb
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها