ایلان ماسک به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شد

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، اخیراً 9.2 درصد از سهام غیرفعال توئیتر را خریداری کرده و به بزرگ‌ترین سهامدار این شرکت تبدیل شده است. در اینجا، سهام غیرفعال به این معنی است که سرمایه‌گذار هیچ مشارکت فعالی در اداره شرکت ندارد. برای مقایسه، بهتر است بدانید که سهام جک دورسی، بنیان‌گذار توییتر در این شرکت تنها 2.25 درصد است. با دیجی رو همراه باشید.

خرید 9.2 درصد از سهام توییتر توسط ایلان ماسک

حجم سهام ایلان ماسک در توییتر اکنون به 73486938 سهم رسیده و او را به بزرگترین سهامدار این شرکت تبدیل کرده است. انتهای هفته گذشته و تا قبل از بسته شدن قیمت‌ها در بازار روز جمعه، ارزش سهام ماسک در توییتر به رقم تقریبی 2.89 میلیارد دلار رسید که البته خبر تأیید خرید سهام توسط وی، خود عاملی برای افزایش ارزش سهام توییتر بوده است!


بیشتر بخوانید:


بر اساس اعلام کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، ماسک سهام توییتر را سه هفته قبل و در تاریخ 14 مارس (23 اسفند) خریداری کرده است. این اتفاقات چهار ماه پس از آن رخ می‌دهد که جک دورسی از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کرد. همان‌طور که احتمالاً مطلع هستید، پاراگ آگراوال (Parag Agrawal)، مدیر ارشد اجرایی سابق توییتر، سمت دورسی را گرفته و اکنون مدیر عامل توییتر است.

ایلان ماسک

بد نیست بدانید که ایلان ماسک هفته گذشته در یک نظرسنجی توئیتری از طرفداران خود پرسید که آیا توییتر به اصول آزادی بیان پایبند است یا خیر. از مجموع 2,035,924 رای، 70.4 درصد به این نظرسنجی پاسخ منفی دادند! اما جالب است که ثبت خرید سهام توییتر توسط ماسک در تاریخ 14 مارس بوده و این یعنی نظرسنجی پس از تصمیم وی برای سرمایه‌گذاری در این شبکه اجتماعی انجام شده است.

پس از پاسخ منفی مخاطبان به نظرسنجی اول، ماسک پرسش دیگری مطرح کرده و گفته آیا به یک پلتفرم جدید نیاز است یا خیر؟ وی در توییت خود این طور نوشته:

با توجه به اینکه توییتر نقش میدان اصلی شهر را [در فضای مجازی] دارد، عدم پایبندی به اصول آزادی بیان [توسط این شبکه اجتماعی] اساساً دموکراسی را تضعیف می‌کند. چکار باید کرد؟ آیا به پلتفرم جدیدی نیاز است؟

با توجه به آنچه گفته شد، به نظر شما چرا ماسک در توییتر سرمایه‌گذاری کرده و بعد از سرمایه‌گذاری چرا به عدم پایبندی آن به آزادی بیان تمرکز کرده است؟ آیا او قصد ایجاد تغییراتی را در توییتر دارد؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها