فلای تودی

ایلان ماسک از مدیریت کمپانی تسلا و تمام شرکت‌های دولتی کنار گذاشته می‌شود

کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده آمریکا در صدد است تا ایلان ماسک «Elon Musk» را از خدمت به عنوان مدیر اجرایی یا مدیریت هر شرکت عمومی منع کند. این اقدام بخشی از یک پرونده دعوی است که این آژانس علیه مدیر عامل شرکت تسلا صادر کرده است، چرا که مدتی قبل، ایلان ماسک به 22 میلیون دنبال‌کننده خود در توییتر گفت که مایل است شرکت تسلا را خصوصی کند و برای خرید هر سهم 420 دلار در نظر گرفته شده است. اما بعد از ابراز بی اطلاعی بعضی از مدیران ارشد تسلا، ماسک حرف خود را پس گرفت و علت آن را مشورت با سرمایه گذاران عنوان کرد.

شرکت تسلا در کالیفرنیا مستقر است و در زمینه تولید خودروهای برقی و باتری های خورشیدی فعالیت می‌کند. بیانیه های ماسک باعث شد که سهام شرکت تسلا با سقوط مواجه شده و بیش از 10 درصد از ارزش آن کم شود. به دلیل اینکه کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده شکایتی تنظیم کرده و قصد دارد که ماسک را از گرفتن سکان هدایت هر شرکت عمومی و دولتی از جمله تسلا بازدارد.

استفانی آواکیان، از مدیران ارشد کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا با انتقاد از عملکرد ماسک گفته است:

دقت در ارائه‌ی اطلاعات واقعی و دقیق از مهم ترین تعهدات یک مدیر عامل است، این استاندارد همچنین شامل سخنانی می‌شود که در شبکه‌های اجتماعی بیان می‌شود.

ماسک نیز در بیانیه ای گفته است:

اقدام غیرقابل قبول کمیسیون اوراق بهادار و بورس، من را عمیقا ناراحت و ناامید می‌کند، من همیشه به درستی و به صورت شفاف عمل‌کرده‌ام. درستی و امانت داری یکی از مهمترین ارزش‌ها در زندگی من است و واقعیت ها نشان می‌دهند که من هرگز به آن آسیب نرسانده‌ام.

منبع cnet
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Morteza
Morteza
4 سال قبل

??