ایلان ماسک هم به جمع منتقدان اپ استور اپل پیوست!

این روزها شاهد جدال لفظی بین تیم کوک، مدیرعامل اپل و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا هستیم و در تازه‌ترین دور از این جدال، ایلان ماسک اپل را به خاطر دریافت 30 درصد کارمزد برای انتشار برنامه‌ها در فروشگاه اپ استور مورد انتقاد قرار داده است. مدیرعامل تسلا اخیراً در حساب توییتری خود، غول کوپرتینویی را به دلیل دریافت کارمزد بیش از حد از توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها به شدت سرزنش کرده و در دعوای بین اپل و اپیک گیمز، طرف اپیک را گرفته است. با دیجی رو همراه باشید.

در حال حاضر، اپل از توسعه دهندگان 30 درصد کارمزد برای انتشار و فروش برنامه‌ها و بازی‌ها در بازار دیجیتالی خود می‌گیرد و این یکی از دلایل اصلی اختلاف بین اپیک گیمز و اپل بود که در نهایت باعث شد بازی فوق محبوب فورتنایت (Fortnite) از فروشگاه اپ استور حذف شود. البته، اپیک گیمز به خاطر این کار از اپل شکایت کرد و از آن زمان تاکنون این دو غول دنیای فناوری مدام در حل کشمکش و طرح دعوی علیه یکدیگر هستند.

با این مقدمه، ایلان ماسک هم به جمع منتقدان اپل پیوسته و اظهار داشته که این کارمزد سنگین “عملاً مالیات جهانی در اینترنت” است. علاوه بر این، او افزود که اپیک برای شکایت از اپل کاملاً حق داشت. رابطه بین تیم کوک و ایلان ماسک اخیراً و پس از انتشار کتابی جدید در مورد تسلا، سردتر از همیشه شده و این دو انتقاداتی را علیه یکدیگر مطرح می‌کنند.

ایلان ماسک

ایلان ماسک می‌گوید اپل در برابر میزان کار تقریباً صفر، بیش از حد کارمزد طلب می‌کند و این کاملاً غیر منطقی است. علاوه بر این، به اعتقاد آقای ماسک فشار بازار به طور معمول شرکت‌ها را مجبور به کاهش کارمزد می‌کند، اما از آنجا که اپل نوعی انحصار برای خود ایجاد کرده، می تواند هزینه‌های بالایی را برای خدمات خود دریافت کند. مدیرعامل تسلا در پایان گفته هزینه‌ای که اپل از توسعه دهندگان اپ استور دریافت می‌کند “از دید کاربران مخفی است” وگرنه می‌تواند اعتراض آنان را نیز در پی داشته باشد.

از طرف دیگر، اپل ادعا می‌کند که 30 درصد کارمزدی که در اپ استور دریافت می‌کند، صرف حفظ و نگهداری سیستم و ارائه تجربه‌ای امن برای کاربران می‌شود. غول کوپرتینویی می‌گوید تمام برنامه‌های اپ استور را تک به تک بررسی می‌کند تا از امنیت آن‌ها برای کاربران خود اطمینان حاصل کند و این کار هزینه دارد. به گفته اپل، دقیقاً به همین دلیل است که این شرکت از نصب برنامه‌ها از طریق اپ استورهای شخص ثالث، در دستگاه‌های خود خودداری کند.

نظر شما چیست؟ آیا اپل واقعاً انحصارطلبی می‌کند و دست توسعه دهندگان را بسته است؟ آیا افرادی مانند ایلان ماسک و مدیران اپیک گیمز در نهایت خواهند توانست باعث کاهش کارمزد اپ استور شوند.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها