ایلان ماسک تهدید به فسخ کردن قرارداد خرید توییتر کرد!

خرید توییتر توسط ایلان ماسک یک بمب خبری بود و به سرعت تبدیل به تیتر یک خبرگزاری‌های فناوری شود. اما این معامله فعلاً در حالت تعلیق قرار دارد تا بررسی‌های حقوقی در مورد آن انجام شود و در این حین، ماسک و تیمش در تلاش هستند تا تخمینی از تعداد حساب‌های جعلی (ربات‌ها) توییتر به دست آورند. البته، برای انجام این کار نیاز به دسترسی به داده‌های داخلی بیشتری دارند و ظاهراً توییتر از ارائه این داده‌ها خودداری می‌کند.


بیشتر بخوانید:


اکنون، در چنین شرایطی ماسک تهدید کرده که از انجام این معامله کناره‌گیری خواهد کرد. مایک رینگلر، وکیل ایلان ماسک در نامه‌ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفته:

این یک نقض آشکار تعهدات توییتر تحت توافقنامه ادغام است و آقای ماسک تمام حقوق ناشی از آن، از جمله حق خود برای انجام ندادن معامله و حق خود برای فسخ قرارداد ادغام را برای خود محفوظ می‌داند.

ایلان ماسک

موضوع اختلاف این است که اسناد رسمی توییتر ادعا می‌کنند تعداد حساب‌های کاربری جعلی در این شبکه کمتر از 5 درصد کل اکانت‌ها است، اما وکیل ماسک در نامه‌اش گفته:

آقای ماسک به صراحت اعلام کرده که روش‌های تست ساده و سهل‌انگارانه شرکت را کافی نمی‌داند و از همین رو باید تحلیل‌های خود را در این باره انجام دهد. داده‌هایی که او درخواست کرده برای انجام این کار ضروری هستند.

بر اساس این نامه، آقای ماسک معتقد است که توییتر به طور شفاف از پیروی از تعهدات خود تحت قرارداد خودداری می‌کند.

نتایج تحلیل‌ها و تست‌های توییتر بر داده‌های داخلی این شرکت تکیه دارند که فقط برای خود کمپانی در دسترس است و بدون دسترسی به این داده‌ها، نمی‌توان تخمین دقیقی از درصد حساب‌های جعلی به دست آورد. مسئله‌ای که باعث اختلاف ماسک با مدیران توییتر شده و حتی معامله را در خطر فسخ شدن قرار داده است.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها