سخت افزار هوش مصنوعی فیسبوک به صورت منبع باز ارائه می‌شود

شاید شما استفاده فیسبوک از سخت افزار‌های هوش مصنوعی را درک نکنید ، ولی در اصل فیسبوک از سخت افزار هوش مصنوعی کمپانی هِوی لِنز در جهت ارائه هرچه بهتر فیدهای خبرخوان و همچنین یادگیری فعالیت‌های کاربران خود استفاده می‌نماید.علاوه بر آن سخت افزار هوش مصنوعی فیسبوک، قابلیت بهبود کارایی اجرای فایل‌های ویدیویی، اجرای بازی‌ها و… را نیز در اختیار دارند. حالا این کمپانی قصد دارد تا سخت افزار هوش مصنوعی فیسبوک را به صورت منبع باز ارائه نماید.

به گفته فیسبوک به زودی این کمپانی تمام طراحی‌های مربوط به سخت افزار هوش مصنوعی خودش را با هدف پیشرفت این صنعت و به صورت منبع باز در اختیار کمپانی‌های فعال در این حوزه قرار خواهد داد.

سخت افزار هوش مصنوعی فیسبوک از 8 پردازنده گرافیکی Nvidia Tesla M40 تحت مدیریت یک مِین برد متغییر بهره می‌برد.خبر خوشحال کننده آن است که به گفته فیسبوک این سخت افزار به صورت کاملاً آماده در اختیار متفاضیان قرار می گیرد و کاربر در اسمبل کردن قطعات آن نقشی را ایفا نخواهد کرد.

این کمپانی در بیانیه رسمی که امروز منتشر شد گفته است :

“ما می‌خواهیم روش‌های بسیار ساده تر از روش‌های فعلی را که توسط ما انجام می‌گیرد در اختیار محققان هوش مصنوعی قرار دهیم که این همکاری با پرورش تکنولوژی کمک خواهد کرد تا در آینده شاهد پیشرفت‌های چشمگیر تری در صنعت هوش مصنوعی باشیم.”

منبع engadget
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد