ادغام بخش تولیدات رایانه کمپانی‌های توشیبا، فوجیتسو و وایو

48
ادغام توشیبا، فوجیتسو و وایو

همانطور که می‌دانید، بازار خرید و فروش رایانه به شدت رو به افول است و کمپانی‌های فعال در این زمینه هر روز تصمیماتی تازه را در جهت رونق کسب و کار خود اتخاذ می‌کنند.

“وایو” تا سال گذشته یکی از زیرمجموعه های شرکت سونی به حساب می‌آمد که تقریباً همه نام لپتاب‌های سونی مدل وایو را شنیده اند.اما وایو بر اساس تصمیمات مدیرانش، اقدام به جدایی از سونی نمود تا به طور مستقل در بازار تولیدات رایانه ای شود.

چندی نگذشت که این کمپانی، بازار خود را در خطر دید و به گفته خبرنگاران این کمپانی در تازه ترین تصمیم خود قصد دارد تا با همکاری شرکت‌های ژاپنی توشیبا و فوجیتسو، اقدام به تشکیل یک ابرشرکت تولیدات رایانه ای نماید. (شرکت‌های توشیبا و فوجیتسو از سردمداران تولیدکننده محصولات الکترونیک به حساب می‌آیند)

با این حساب به نظر می‌رسد که ادغام این سه کمپانی و در نتیجه تولیدات رایانه ای آنها نظیر لپ‌تاپ‌ و دسکتاپ، قادر خواهد بود تا فروش 30 درصدی شرکت لنوو در بازار     ژاپن را مهار کرده و به نحوی به ایجاد یک رقابت با بزرگترین کمپانی تولیدات رایانه ای تن بدهد.

از آنجایی که هر کدام از این شرکت‌ها منطقه را در جهت نفوذ در خود می‌بینند، فراگیر شدن سریع محصولات این ابرکمپانی قطعاً می‌تواند به زودی در بازار بین المللی جایگاهی برای خود دست و پا کند.

توشیبا حضور گسترده ای در شمال آمریکا دارد، فوجیتسو نیز یکی از قدرت‌های تولیدی در سطح اروپا به حساب می‌آید و وایو هم با یدک کشیدن نام سونی می‌تواند حس اعتماد را به مشتری بسپارد.

البته این نکته نباید فراموش شود که هیچ یک از این سه کمپانی، جزو پنج کمپانی برتر تولید کننده رایانه در سراسر جهان نیستند اما به گفته کارشناسان قدرت ترکیبی این سه نام، به اندازه کافی می‌تواند از رقیبانی در این عرصه همچون Acer و Asus آن‌ها را پیش بی اندازد.

ناگفته نماند که به گزارش مطبوعات، این سه کمپانی در حال مذاکره میباشند و هنوز هیچکدام از آنها به طور قطعی، خبر فوق را تایید نکرده اند.