آی پینز

شکایت از اپل به خاطر تأثیر فیس تایم در یک حادثه‌ی منجر به قتل

خانواده‌ای اهل تگزاس طرح دعوی را تسلیم دادگاه کرده‌اند و ادعا شده که در تصادفی که منجر به مرگ دخترشان شده است راننده‌ی اتومبیلی که به آن‌ها برخورد کرده در حال استفاده از FaceTime بوده و به همین دلیل کمپانی اپل باید به ما غرامت دهد.

اتومبیل SUV این خانواده زمانی که در حال حرکت بود از سمت عقب ناگهان اتومبیلی با سرعت 65 مایل به آن‌ها برخورد می‌کند. به دلیل سرعت بالای اتومبیل پشتی متاسفانه به شکل کامل از روی تویوتای این خانواده رد می‌شود و James Modisette، راننده تویوتا به شدت آسیب دیده و دختر پنج ساله‌اش به دلیل جراحات وارد شده از دنیا می‌رود.

این شکایت از سوی همین پدر تسلیم دادگاهی در  Santa Clar، کالیفرنیا شده و گفته می‌شود در صورت برنده شدن وی در این دادگاه اپل باید غرامت پرداخت کند. این اتفاق در دسامبر سال 2014 رخ داده و گفته می‌شود راننده‌ی اتومبیلی که از پشت منجر به تصادف شد در حال استفاده از FaceTime با آیفون 6 پلاس خود بوده است. وی Garrett Edward Wilhelm نام دارد و 22 ساله می‌باشد. در تحقیقات پلیس مشخص شده که او به هنگام تصادف از گوشی موبایل خود استفاده می‌کرده و این موضوع توسط خود وی نیز تأیید شده است.

حال به نظر شما در این پرونده مقصر کیست؟ اپل یا پسر جوان؟

همانطور که قبلاً گفته‌ایم قرار بود تا کمپانی‌هایی همچون اپل بر روی اپلیکیشن های این چنینی خود قابلیتی را اعمال کنند که به هنگام رانندگی غیرفعال شوند و نتوان از آن‌ها استفاده کرد. ولی متاسفانه در زمان وقوع این حادثه چنین قابلیتی وجود نداشت. نکته جالبی که باید به آن اشاره شود این است که در سال 2008 چنین پتنتی توسط اپل به ثبت رسیده ولی مورد استفاده قرار نگرفته و همین موضوع باعث شده که به نوعی مقصر شناخته شود. اپل هنوز به این ادعا و شکایت جوابی نداده ولی انتظار می‌رود که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد واکنشی از سوی اپل باشیم.

از این دست اتفاقات زیاد رخ می‌دهد و این موضوع ثابت می‌کند که تکنولوژی همیشه مفید نیست و خیلی راحت می‌تواند جان یک انسان به خطر بیفتد.

نظر شما درباره‌ی این اتفاق چیست؟

منبع cnet
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها