بلیط هواپیما

اعلام نام نهایی و انتشار اندروید 9.0 پی در روز 29 مرداد

با عرضه اندروید 7.0 نوقا در اوت 2016، گوگل یک جدول زمانی جدید برای عرضه سالانه سیستم عامل همراه خود تعریف کرد که بر اساس آن، نسخه های اصلی اندروید در هشتمین ماه هر سال میلادی معرفی می شوند. و اگر توییت اخیر ایوان بلاس (Evan Blass) که در آن به تاریخ انتشار نسخه جدید اندورید اشاره شده، با واقعیت بدل شود، در این صورت به نظر می رسد گوگل امسال نیز از همان الگوی شناخته شده خود استفاده کرده و اندروید 9.0 پی در روز 20 اوت (دوشنبه 29 مرداد) به طور کامل معرفی خواهد شد.

در حال حاضر، گوگل هنوز هیچ گونه اطلاعیه رسمی‌ای در مورد تاریخ عرضه اندروید P منتشر نکرده است، به همین علت گمانه‌زنی‌ها در این خصوص همچنان ادامه دارد. با این حال، تاریخ اعلام شده توسط ایوان بلاس با زمان عرضه نسخه های قبلی سیستم عامل همراه گوگل مطابقت دارد و به همین دلیل کاملاً باورپذیر می باشد. شایان ذکر است که اندروید نوقا در تاریخ 22 اوت سال 2016 معرفی شد و نسخه بعدی یعنی اندروید 8.0 اوریو هم در روز 21 اوت 2017 به طور کامل رونمایی گردید. در مورد نام نهایی اندروید P هم باید گفت هنوز هیچ چیزی در این رابطه تأیید نشده اما با این حال شایعات و گمانه‌زنی‌های مختلفی در خصوص نام نهایی این نسخه منتشر شده که از آن جمله می توان اندروید پسته (Android Pistachio)، اندروید کیک کدو حلوایی (Android Pumpkin Pie)، و یا به طور ساده اندروید پای، اشاره کرد.

اندروید 9.0 پی

صرف نظر از اینکه نسخه جدید اندروید چه نامیده خواهد شد، انتظار می رود پیشرفت های زیادی در این نسخه روی داده و قابلیت‌های مختلفی از قبیل باتری و روشنایی تطبیقی (استفاده از یادگیری ماشین برای شناسایی الگوی مصرف کاربر و بهینه کردن مصرف انرژی)، به آن اضافه شود. علاوه بر این، یک سیستم ناوبری مبتنی بر جسچر هم در اندروید P اضافه شده که باعث تجربه بهتر در استفاده از نمایشگرهای بلند شده و یک دکمه چرخش تصویر جدید هم در نوار ناوبری اضافه شده است. همچنین، به نظر می رسد در این نسخه گوگل تمرکز بیشتری بر مقوله سلامت دیجیتالی کاربران داشته است.

پس از معرفی رسمی نسخه نهایی، انتظار می رود گوگل به سرعت و با فاصله‌ای بسیار کوتاه به‌روزرسانی اندروید P را برای گوشی‌های هوشمند سری پیکسل خود در دسترس قرار دهد. علاوه بر این، انتظار می‌رود دستگاه‌هایی که نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید P را پشتیبانی کرده‌اند، با یک برنامه زمانی از پیش تعیین شده، نسخه نهایی آن را نیز دریافت کنند، چیزی که در نهایت می تواند باعث افزایش قابل توجه میزان نصب اولیه سیستم عامل جدید گوگل شود.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها