فلای تودی

اولین گوشی با دوربین سلفی زیر نمایشگر به زودی معرفی می‌شود

این طور که به نظر می‌رسد، فناوری تعبیه دوربین سلفی در زیر نمایشگر، راهکار نهایی و ایده آل برای حذف کامل حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش در گوشی‌های هوشمند خواهد بود. چرا که با وجود این فناوری، دیگر نه نیازی به بریدگی و حفره در نمایشگر خواهد بود و نه استفاده از مکانیزم کشویی برای دوربین سلفی لزومی خواهد داشت. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

با اینکه از مدت‌ها قبل خبرهایی در مورد ثبت اختراعات متعدد در رابطه با دوربین زیر نمایشگر، به گوش می‌رسید، اما در نهایت این کمپانی چینی اوپو بود که با یک ویدیوی کوتاه خبر از تولید نمونه‌ای واقعی از گوشی مجهز به دوربین زیر نمایشگر داد. این شرکت چینی در ادامه، امروز هم یک پوستر تبلیغاتی جدید منتشر کرده که در آن تاریخ 26 ژوئن (5 تیر) به عنوان زمان معرفی اولین گوشی دارای دوربین زیر نمایشگر، درج شده است.

اولین گوشی با دوربین سلفی زیر نمایشگر به زودی معرفی می‌شود

نیازی به گفتن نیست که وقتی صحبت از تعبیه دوربین در زیر صفحه نمایش به میان می‌آید، منظورمان دوربین سلفی است، چرا که با توجه به فضای کافی در پانل پشتی گوشی‌ها، تعبیه دوربین اصلی با چالش چندانی روبرو نیست و روز به روز نیز بر تعداد لنزهای آن افزوده می‌شود. در ضمن، دوربین سلفی زیر نمایشگر یکی از آن نوع فناوری‌هایی است که تا قبل از ورود آن به بازار نمی‌تواند از موفقیت یا شکست آن اطمینان داشت. در واقع، پس از ورود اولین گوشی مجهز به این فناوری، که به احتمال زیاد ساخت اوپو خواهد بود، می‌توان به عملکرد واقعی آن و دورنمایی که می‌توان برایش متصور بود، پی‌برد.

در حالی که انتقال دوربین سلفی به زیر صفحه نمایش، مطمئناً باعث تحولی اساسی در سبک طراحی گوشی‌ها شده و ما را بیش از پیش به نمونه‌های بدون حاشیه واقعی نزدیک خواهد کرد، اما از طرفی نیز می‌تواند باعث نگرانی‌هایی در زمینه کیفیت عکس‌های سلفی شود. بنابراین، باید منتظر ماند و دید اوپو چهارشنبه هفته بعد و در جریان کنگره جهانی موبایل شانگهای چه پاسخی به این نگرانی منطقی کاربران خواهد داشت.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها