Fitbit Blaze؛ نخستین ساعت هوشمند کمپانی فیت بیت

ساعت هوشمند Fitbit Blaze

از روز گذشته فروش نخستین اسمارت واچ کمپانی مشهور فیت بیت با نام Fitbit Blaze در وبسایت آمازون و سایر فروشگاه‌های اینترنتی معروف دنیا آغاز گردیده است.

simple.b-cssdisabled-png.h2fde1ea23aad42ad0f4a73783806b422با قیمتی برابر با 200 دلار، فیت بیت بلیز یک ساعت هوشمند کامل خواهد بود که به خوبی نقش یک مچ بند تناسب اندام را نیز ایفا خواهد کرد. این ساعت هوشمند به صورت مستقل عمل نخواهد کرد و به تلفن هوشمند شما متصل شده تا اطلاعاتی نظیر تماس های دریافتی، پیام‌های متنی و رویدادهای درون تقویمتان را برای شما به نمایش بگذارد. این در حالیست که محصول جدید فیت بیت اپلیکیشن‌های شخص ثالث را پشتیبانی نخواهد کرد. بنابر این شما قادر نخواهید بود تا حساب‌های کاربری فیسبوک و توییتر خودتان را با این ساعت چک کنید اما همانند سایر ساعت‌های هوشمند دیگر شکا قادر خواهید بود به موزیک‌های مورد علاقه خود گوش داده و به آسانی آن را متوقف کرده یا به موزیک دیگری سوییچ کنید.

در اصل ساعت هوشمند فیت بیت را می‌توان نسخه پیشرفته تر مچبند‌های تناسب اندام این کمپانی دانست که ویژگی‌های کوچک دیگری را نیز در خود جای داده است. فیت بیت بلیز دارای یک چیپ GPS نیز می‌باشد، اما شما برای استفاده از آن حتماً باید با GPS تلفن هوشمند شما همگام سازی شده باشد. این بدان معنا خواهد بود که برای استفاده از اکثر قابلیت‌های این محصول شما حتماً می‌بایست تلفن هوشمندتان را نیز به همراه داشته باشید.

اما بخش سلامت و تناسب اندام این ساعت هوشمند بخش خوب این محصول خواهد بود. فیت بیت بلیز اطلاعاتی همچون ضربان قلب، رژیم غذایی شما و همچنین میزان ورزش شما در طول روز را بررسی خواهد کرد و به شما برای رسیدن به نتیجه‌ای ایده آل بهترین پیشنهاد را خواهد کرد. از نظر باتری نیز می‌توان گفت که شما با یک دستگاه مدام فعال همراه خواهید بود. کمپان سازنده ادعا می‌کند که با یکبار شارژ کردن شما قادر خواهید بود تا 5 روز کامل از این ساعت هوشمند استفاده نمایید.

در مجموع به نظر می‌رسد که اگر قصد دارید تا یک ساعت هوشمند بسیار زیبا را داشته باشید که امور مربوط به سلامت شما را زیر نظر داشته باشد، فیت بیت بلیز 200 دلاری انتخاب خوبی خواهد بود، اما اگر قصد دارید تا یک ساعت هوشمند با امکاناتی متعدد را خریداری کنید، اسمارت واچ جدید فیت بیت گزینه چندان مناسبی برای شما نخواهد بود.