مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در اندروید را چگونه برطرف کنیم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شوند دستگاه اندرویدی شما سیم کارت را شناسایی نکند. برخی از این دلایل می‌توانند مشکل نرم افزاری گوشی یا عدم وارد کردن صحیح سیم کارت باشد. به هر صورت وقتی با پیغام “سیم کارت شناسایی نشده است” رو به رو می‌شوید باید به سرعت راه حل صحیح را پیدا کنید. در این مقاله راه حل‌هایی برای رفع این مشکل وجود دارد؛ با دیجی رو همراه باشید.

اگر ری‌استارت کردن گوشی جواب نداد، گوشی خود را خاموش کنید

اگر دلیل شناسایی نشدن سیم کارت شما یک مشکل نرم افزاری باشد، گاهی اوقات به سادگی و با ری‌استارت کردن دستگاه می‌توان این مورد را بر طرف کرد. دکمه روشن/خاموش را فشار دهید و نگه دارید تا پنجره‌ای بر روی صفحه گوشی نمایش داده شود. سپس گزینه “شروع مجدد” را انتخاب کنید تا گوشی شما ری‌استارت شود.

اگر ری‌استارت کردن گوشی جواب نداد، گوشی خود را خاموش کنید

این روش می‌تواند باعث رفع این مشکل و مشکلات متعدد دیگری شود، اما اخیراً کاربران در شبکه‌های مختلف مخابراتی گزارش داده‌اند که راه اندازی مجدد مشکل را رفع نمی‌کند. این راه حل بدین شکل بود که گوشی را خاموش کرده و پس از30 ثانیه  دوباره روشن کنند. اگر این روش مشکل شما را برطرف کرد، باید تا زمانی که به روزرسانی جدیدی را دریافت کنید به خاموش و روشن کردن گوشی در مواقع برخورد با این مشکل بپردازید.

در تنظیمات سیم کارت خود را فعال کنید

راه حل ساده دیگر برای رفع خطای سیم کارت این است که مطمئن شوید در تنظیمات، سیم کارت شما روشن است یا خیر. برای انجام این کار به بخش “تنظیمات -> شبکه و اینترنت -> سیم کارت‌ها” بروید و سپس روی نوار لغزنده کنار سیم کارت مورد نظر خود ضربه زده تا سیم کارت فعال شود. اگر گوشی شما دوسیم کارته باشد در این صفحه می‌توانید از روشن بودن سیم کارت مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

در تنظیمات سیم کارت خود را فعال کنید

تنظیمات شبکه را به حالت خودکار تغییر دهید

روش دیگری است که می‌توانید امتحان کنید تغییر تنظیمات شبکه به حالت خودکار است. برای این کار می‌توانید به بخش “تنظیمات -> شبکه های تلفن همراه -> حالت شبکه” رفته و اتصال خودکار (auto connect) را انتخاب کنید.

تنظیمات شبکه را به حالت خودکار تغییر دهید

اپراتور شبکه مخابراتی خود را به درستی انتخاب کنید

اگر اپراتور شبکه‌ای که از آن استفاده می‌کنید در تنظیمات دستگاه اندرویدی شما انتخاب نشده باشد، قطعاً  با خطای سیم کارت مواجه خواهید شد. برای اطمینان از صحت این مورد به بخش “تنظیمات -> شبکه‌های تلفن همراه -> اپراتورهای شبکه -> جستجوی شبکه ها” بروید. در این قسمت هنگامی که دستگاه اندرویدی شما به جستجو پرداخت و نتایج را نشان داد، شرکت مخابراتی صحیح خود را انتخاب کنید.

اپراتور شبکه مخابراتی خود را به درستی انتخاب کنید

تنظیمات APN خود را به صورت دستی وارد کنید

اگر روش‌های بالا جواب ندادند، ممکن است اتصال سیم کارت شما با شبکه مورد نظر قطع شده باشد. اگر این اتفاق افتاده باشد لازم است تا تنظیمات APN اپراتور شبکه خود را به صورت دستی وارد کنید. در گوشی‌های اندرویدی جدید (اندروید 9 به بعد)، این کار را با رفتن به بخش “تنظیمات -> شبکه و اینترنت -> شبکه تلفن همراه -> نام نقاط دسترسی” قابل انجام است. دراین قسمت با ضربه زدن بر روی نماد “+” می‌توانید تنظیمات جدیدی را وارد کنید.

تنظیمات APN خود را به صورت دستی وارد کنید

در این مرحله، برای دریافت تنظیمات APN لازم می‌توانید با اپراتور شبکه خود تماس گرفته یا اینکه در اینترنت نکات مربوطه را بیابید.

باتری و سیم‌کارت خود را خارج کنید

راه حل دیگری که می‌توانید امتحان کنید خارج کردن باتری (در صورتی که این مورد توسط کاربر قابل انجام باشد) و سیم کارت از گوشی همراه است. قبل از انجام این کار مطمئن شوید که دستگاه اندرویدی خود را خاموش کرده باشید. پس از خارج کردن سیم کارت و باتری حدود یک دقیقه صبر کنید و دوباره همه چیز را وارد کنید.

با افتادن گوشی حتی اگر صدمه‌ای هم نبیند، ممکن است باعث خارج شدن سیم کارت از جای خود شود. روشی ارزان و ساده که بسیاری از افراد نیز امتحان کرده‌اند قرار دادن مقداری کاغذ در محل سیم کارت برای محکم شدن سیم کارت در جای خود است.

گوشی را به حالت امن (Safe Mode) ببرید

متاسفانه برخی از بد افزارها با نصب شدن بر روی گوشی شما باعث مشکلاتی می‌شوند. گوشی خود را به حالت Safe Mode برده و برای ساعاتی از آن استفاده کنید. اگر در این زمان شاهد مشکل خطای سیم کارت نبودید، سعی کنید آخرین نرم‌افزارهای نصبی را به خاطر آورده و آن‌ها را حذف کنید تا مشکل شما بر طرف شود.

رفع مشکل با حالت هواپیما

اگر همه راه‌حل‌های فوق را امتحان کرده و مطمئن هستید که سیم کارت شما مشکلی ندارد، وقت آن است که راه حل حالت هواپیما را امتحان کنید. به بخش اعلانات رفته و حالت هواپیما را روشن کنید.

رفع مشکل با حالت هواپیما

بسته به نسخه اندرویدی که دارید ممکن است هنگام روشن کردن حالت هواپیما پیام هشدار دریافت کنید یا نکنید. حالت هواپیما را فعال کنید و بگذارید حدود سی ثانیه روشن بماند. با خاموش کردن این حالت گوشی اندرویدی شما شروع به جستجوی شبکه می‌کند و امیدواریم خطای سیم کارت برطرف شود.

رفع خطای سیم کارت با حذف حافظه نهان (Cache)

پاک کردن حافظه پنهان گوشی بسیار ساده است. به بخش “تنظیمات -> ذخیره سازی -> حافظه داخلی -> حافظه پنهان” بروید. وقتی روی حافظه پنهان ضربه بزنید با یک پنجره مواجه می‌شوید که به شما می گوید با این کار حافظه پنهان برای همه برنامه‌های گوشی شما پاک می‌شود. بر روی “حذف” ضربه بزنید تا حافظه پنهان پاک شود.

رفع خطای سیم کارت با حذف حافظه نهان (Cache)

امیدواریم راه حل‌های گفته شده باعث رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی اندرویدی شما شده باشد. در صورت مواجهه با هر گونه ابهام حتما در بخش دیدگاه‌ها سوال خود را با ما در میان بگذارید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع maketecheasier
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها