گوشی‌های انعطاف‌پذیر می‌توانند تبلت‌ها را از رده خارج کنند؟

ظاهراً گوشی‌های انعطاف‌پذیر در حال تبدیل شدن به یک ترند هستند و اگر چنین ایده‌ای به خوبی پیاده‌سازی شود، ممکن است تبلت‌های اندرویدی از رده خارج شده و به دست فراموشی سپرده شوند.

با ظهور گوشی‌های انعطاف پذیر و خم شونده که بیش از هر چیز به منظور تعبیه یک صفحه نمایش بزرگ در بدنه‌ای کوچک و جمع و جور، طراحی شده‌اند، یکی از دسته‌بندی‌های سنتی محصولات هوشمند، یعنی تبلت‌ها در معرض نابودی قرار دارند.

با مستثنی کردن تبلت‌های آیپد اپل، باید گفت میزان تقاضا در بازار تبلت‌های اندرویدی نسبت به چند سال گذشته به شدت کاهش پیدا کرده و کار به جایی رسیده که در هر سال شاهد عرضه تنها یک یا دو تبلت جذاب و هیجان انگیز هستیم. در حالی که دلایل زیادی برای این روند کاهشی وجود دارد، یکی از اصلی‌ترین آن‌ها این واقعیت است که گوشی‌های اندرویدی در چند سال گذشته پیشرفت بسیار زیادی در زمینه ابعاد صفحه نمایش داشته‌اند و با کاهش حاشیه‌های زائد از اطراف نمایشگر میزان فضایی که برای تعامل با رابط کاربری گوشی در نظر گرفته شده به شدت افزایش یافته است. حال در چنین شرایطی با ورود گوشی‌های تمام صفحه و بدون حاشیه به معنای واقعی کلمه، و همچنین گوشی‌های انعطاف‌پذیر، نیاز زیادی به وجود تبلت‌ها احساس نمی‌شود و احتمالاً در آینده‌ای نزدیک دیگر خبری از این دسته از محصولات نخواهد بود. این مسئله به ویژه در مورد تبلت‌های اندرویدی بسیار محتمل به نظر می‌رسد.

گوشی منعطف

در سالیان نه چندان دور که صفحه نمایش 4 اینچی یک استاندارد برای گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شد، وجود تبلت‌های 7 یا 8 اینچی بسیار معنی‌دار به نظر می‌رسید و طیف گسترده‌ای از کاربران برای بهره‌مندی از مزایای صفحه نمایش بزرگ و قابل حمل بودن، به سراغ این دستگاه‌ها می‌رفتند. میل و رغبتی که به احتمال زیاد با فراگیر شدن گوشی‌های انعظاف‌پذیر و قابل تبدیل به تبلت، بسیار کم خواهد شد.

با اینکه گوشی‌های انعظاف‌پذیر شرکت‌های بزرگی مانند سامسونگ، از سال جاری میلادی رسماً وارد بازار خواهند شد، اما مطمئناً زمان نسبتاً زیادی طول خواهد کشید تا این دستگاه‌های نوظهور و انقلابی، به قیمتی منطقی و مقرون به صرفه رسیده و توسط عموم کاربران قابل خریداری باشند. اما بالاخره دیر یا زود این اتفاق خواهد بود و در آن زمان کار برای تبلت‌ها بسیار سخت‌تر از همیشه خواهد شد.

نظر شما چیست؟ آیا گوشی‌های انعظاف‌پذیر می‌توانند تبلت‌های اندرویدی را به کلی از رده خارج کنند؟ لطفاً نظرات خود را در این مورد از طریق بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان دیجی رو در میان بگذارید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها