با یکی از قابلیت‌های مخفی چراغ قوه آیفون‌ آشنا شوید

در نسخه دهم از سیستم عامل همراه اپل، یعنی آی او اس 10، این شرکت قابلیت‌های زیادی را بر پایه تکنولوژی لمس سه‌بعدی (3D Touch) به گوشی‌های آیفون خود اضافه کرده است. به عنوان مثال می‌توان با فشار بر روی یک هشدار، جزئیات آن را مشاهده کرد و یا اینکه با فشار دادن آیکون یک اپلیکیشن، به ویجت‌های متناظر با آن دسترسی پیدا کرد. (اگر اطلاعی راجع به پشتیبانی گوشی خود از فناوری لمس سه‌بعدی ندارید، باید بگوییم که آیفون 6 اس و مدل‌های جدیدتر از آن از این قابلیت برخوردار هستند)

تنظیم نور چراغ قوهبا اینکه کاربردهای این تکنولوژی جدید بسیار زیاد است، اما شاید هیچ یک از آن‌ها به جذابیت امکان تنظیم نور چراغ قوه گوشی نباشد. برای این کار کافیست تا بر روی آیکون چراغ قوه که در مرکز کنترل گوشی یا همان Control Center قرار دارد، فشار دهید و به راحتی شدت نور فلش را تنظیم کنید. پس یادتان باشد که از این به بعد هر وقت خواستید چراغ قوه آیفون خود را فعال کنید به جای لمس ساده آیکون آن، کمی انگشت خود را فشار دهید تا بتوانید میزان نور دلخواه خود را هم تعیین کنید. البته این انتخاب تنها از بین سه حالت زیاد، متوسط و کم امکان‌پذیر است.

کاربردهای لمس سه بعدی در آی او اس 10در کنار این مورد، فشار دادن بقیه آیکون‌های موجود در مرکز کنترل گوشی نیز نتایج جالبی به دنبال دارد و می‌تواند در برخی موارد بسیار کاربردی باشد. به عنوان مثال فشار دادن اپلیکیشن ماشین حساب، آخرین نتیجه به دست آمده را کپی می‌کند و یا فشار دادن اپلیکیشن ساعت، یک تایمر از پیش تعیین شده را فعال می‌کند و یا اینکه فشار دادن اپلیکیشن دوربین، گزینه‌های مختلف عکاسی رو پیش رویتان قرار می‌دهد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع cnet
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها