فورد به زودی خودروی هیبریدی خود برای پلیس آمریکا را معرفی می‌کند

این روزها وقتی صحبت از خودروهای الکتریکی می‌شود، همه ابتدا به خودروهای اسپرت فکر می‌کنند. اما فورد تصمیم گرفته است استفاده از خودروهای الکتریکی را وارد مرحله‌ی جدیدی بکند. فورد پلیس رسپاندر (Ford Police Responder) مدل جدید فورد است که قرار است به زودی توسط پلیس استفاده شود.
استفاده از خودروهای هیبریدی توسط پلیس اتفاق خوبی است و شاید بهتر بود خودروسازان زودتر به این فکر می‌افتادند! خودروهای پلیس بسیار بیشتر از خودروهای عادی استفاده می‌شوند. تقریبا در تمام مدت یک شیفت کاری روشن هستند و در سطح شهر گشت می‌زنند. حتی هنگامی که افسر پلیس خارج از خودرو است هم خودرو باید روشن باشد تا سیستم رادیو و آژیر خودرو از کار نیافتد و همچنین خودرو آمادگی لازم برای حرکت سریع در مواقع نیاز را داشته باشد.

در نگاه اول این خودرو بسیار شبیه به فورد فیوژن است. اما فورد اطمینان داده است که این خودرو آن قدر تغییر کرده است که ‌می‌تواند یک مدل مجزا تلقی شود. خودروهای پلیس باید از سرعت و شتاب کافی برخوردار باشند تا در مواقع نیاز بتوانند به تعقیب و گریز بپردازند و خودروی فورد هم دقیقا به همین منظور ساخته شده است. فورد پلیس رسپاندر یک سدان کوچک است و باتوجه به نیازهای پلیس ساخته شده است تا علاوه بر سرعت لازم، بدنه‌ی قدرتمندی هم داشته باشد تا در تصادفات احتمالی بتواند بدون مشکل به مسیر ادامه بدهد. در کنار باتری لیتیوم-یونی و موتور الکتریکی این خودرو، یک موتور 2.0 لیتری قرار گرفته است تا به شتاب گرفتن و رسیدن خودرو به سرعت‌های بالا کمک کند. اما موتور الکتریکی این خودرو به تنهایی و بدون کمک موتور بنزینی قادر است خودرو را به سرعتی در حدود 100 کیلومتر بر ساعت برساند.

فورد پلیس رسپاندر

الکتریکی شدن خودروهای پلیس از چندین جهت اهمیت دارد. اول آن که به کمتر شدن مصرف سوخت توسط پلیس بسیار کمک می‌کند. فورد تخمین زده است که اگر از این خودرو در ادارات پلیس استفاده شود، ادارات پلیس مبلغی در حدود 3900 دلار در هر سال به ازای هر خودرو صرفه‌جویی خواهند کرد.

علاوه بر مورد اول، مشکل دیگری که خودروهای هیبریدی به حل شدن آن کمک می‌کنند، مشکل آلودگی هوا در شهرهای بزرگ است. اداره پلیس لس‌آنجلس، یکی از اولین اداراتی است که برای خرید این خودروها اقدام کرده است و امیدوار است که با استفاده از این خودروها در سطح این شهر، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، به حل شدن مشکل آلودگی هوا هم کمک کرده باشد.

خودروی پلیس فورد در واقع بخشی از علاقه‌ی فورد به خودروهای الکتریکی را نشان می‌دهد. فورد با تولید خودروهای الکتریکی در گذشته و حالا هم با معرفی این خودروی پلیس هیبریدی، نشان داده است که قصد دارد در آینده بخش بزرگی از خط تولید خود را به ساخت خودروهای الکتریکی اختصاص بدهد.
فروش این خودرو به ادارات پلیس آمریکا از این پاییز شروع خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع cnet
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها