نگاهی به شیوه احتمالی چینش دوربین در گلکسی نوت 10

سامسونگ همواره عادت داشته تا در گوشی های پرچمدار سری گلکسی اس و گلکسی نوت خود لنزهای دوربین را در قسمت میانی پانل پشتی تعبیه کند، اما ظاهراً این شرکت قصد دارند تا رویه خود را در گلکسی نوت 10 تغییر داده و دوربین را به یکی از گوشه ها انتقال دهد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

در طی سالیان گذشته با اضافه شدن سنسورها و لنزهای دوربین پشتی، کنار هم قرار دادن و نوع چینش آن ها به یکی از معضلات و چالش های پیش روی تولید کنندگان گوشی تبدیل شده است. از آنجا که ماژول دوربین‌های سه لنزه یا بیشتر، معمولاً فضای زیادی را از داخل بدنه اشغال می کند، نوع چینش لنزها هم از لحاظ زیبایی ظاهری و هم از لحاظ صرفه جویی در فضا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اخیراً تصویر رندر شده ای از پانل پشتی گلکسی نوت 10 منتشر شده و به نظر می رسد چینشی که سامسونگ برای لنزهای دوربین این گوشی در نظر گرفته تاحدود بسیار زیادی با مدل های قبلی و البته اغلب پرچمدارهای دیگر بازار، متفاوت خواهد بود.

این تصویر رندر شده بر اساس شایعات و گمانه زنی‌هایی که در خصوص دوربین پشتی گلکسی نوت 10 منتشر شده اند طراحی شده و ممکن است با محصول نهایی تفاوت داشته باشد. در حالی قرار گرفتن دوربین در گوشه سمت چپ بالا بسیار محتمل بوده و در طرح های لو رفته از گوشی نیز دیده شده بود، اما شکل کلی ماژول دوربین و محل قرارگیری فلاش دوربین و سنسورهای دیگر از قبیل مدت پرواز، تنها در حد گمانه زنی هستند. البته نوع چینشی که در تصویر رندر شده برای دوربین در نظر گرفته شده بسیار منطقی و قابل قبول به نظر می رسد که هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ بهینه سازی فضا می تواند مناسب باشد.

در تصویر می توان دید برخلاف آنچه که مرسوم است، فلاش LED بالاتر از سنسورهای مدت پرواز (ToF) و پروتوافکن (flood illuminator) قرار گرفته و نه در زیر آن ها. همچنین اگر چنین چینشی در نهایت به واقعیت بدل شود این احتمال وجود دارد که سامسونگ دو بخش لنزها و سنسورها را به هم متصل کرده و آن ها را به صورت مجزا طراحی نکند.

اگر دقت و اطلاعات کافی داشته باشید حتماً متوجه شده اید که تصویر اخیر چیزی کم دارد و آن هم سنسور تشخیص ضربان قلب است. ظاهراً سامسونگ قصد دارد تا در پرچمدار آینده خود این سنسور را کنار بگذارد تا پانل پشتی بیش از این شلوغ و آشفته نشود. سنسور ضربان قلب در حال حاضر از گلکسی اس 10 فایو جی هم حذف شده و از این همین رو کنار گذاشته شدن آن در نوت 10 چندان هم دور از انتظار و عجیب نیست.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها