دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

گلکسی اس 10 5G سلطان جدید DxOMark لقب گرفت!

گوشی سامسونگ گلکسی اس 10 5G سلطان جدید DxOMark لقب گرفته و موفق شده در این تست بنچمارک دوربین، امتیاز ترکیبی 112 را برای دوربین پشتی (مشابه با امتیاز کسب شده توسط هواوی پی 30 پرو) و امتیاز 97 را برای دوربین سلفی (در مقایسه با امتیاز 89 پی 30 پرو) به دست آورد. همچنین دوربین پشتی این پرچمدار سامسونگ موفق شده بیشترین امتیاز را در زمینه کیفیت ضبط ویدیو به خود اختصاص دهد. در ادامه مطلب با دیجی رو همراه باشید.

یکی از نکات عجیب در مورد گلکسی اس 10 5G این است که با وجود سخت افزار مشابهی که نسبت به گلکسی اس 10 پلاس دارد، توانسته امتیاز بهتری را در DxOMark کسب کند (امتیاز دوربین پشتی گلکسی اس 10 پلاس 109 است). اضافه شدن سنسور مدت پرواز یا ToF تنها تغییری است که نسبت به اس 10 پلاس در مدل 5G روی داده و البته به شکل قابل ملاحظه‌ای در بهبود کیفیت افکت بوکه در هنگام ضبط ویدیو و البته تفکیک سوژه در عکس‌های عادی، مؤثر است. با وجود اضافه شدن این سنسور، امتیاز بیشتری که گلکسی اس 10 پلاس 5G در DxOMark کسب کرده ربطی به این مسئله ندارد و در نتایج بنچمارک مذکور دخیل نیست. در واقع، ارتقاء امتیاز مدل 5G نسبت به اس 10 پلاس به بهبودهای نرم افزاری اعمال شده در آن مرتبط است.

اگر نگاه جزئی‌تری به امتیازهای کسب شده گلکسی اس 10 5G در بخش‌های مختلف داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که این گوشی عملکرد بهتری در قسمت بزرگنمایی، افکت بوکه و فلاش داشته است. بخشی از افزایش امتیاز ترکیبی نیز مدیون کیفیت بالاتر دوربین این گوشی در زمینه ضبط ویدیو است که باعث می‌شود علاوه بر سایر بهبودها، کیفیت بافت‌ها و دقت رنگ‌ها نیز بالاتر باشد.

در زمینه عکس‌های بوکه هم باید گفت، سامسونگ اطلاعات مورد نیاز برای تشخیص عمق در عکس‌ها را به جای لنز زاویه گسترده، از لنز تله‌فوتو می‌گیرد که این مسئله باعث کاهش اعوجاج در نتیجه نهایی می‌شود. همچینن شایان ذکر است که سنسور مدت پرواز (ToF) تأثیری در رندر کردن افکت بوکه در عکس‌ها ندارد.

دوربین سلفی گلکسی اس 10 5G نیز همان طور که اشاره کردیم، با کسب امتیاز 97 توانسته رتبه اول رده‌بندی DxOMark را به خود اختصاص دهد (برای مقایسه بهتر بد نیست بدانید که گلکسی اس 10 پلاس امتیاز 96 را به دست آورده بود). بار دیگر باید گفت نتایج به دست آمده تقریباً مشابه با نتایج اس 10 پلاس است که البته بهبودهای مختلفی در کیفیت عکس‌ها و ویدیوها اعمال شده است.

گلکسی اس 10 5G مجهز به دو سنسور مدت پرواز است که یکی در پشت و دیگری در جلوی بدنه تعبیه شده و این در حالی است که مدل اس 10 پلاس به کلی از داشتن چنین سنسوری محروم است. در هر صورت، با وجود اینکه دوربین سلفی اس 10 پلاس به جای دو سنسور تنها از یک سنسور استفاده می‌کند، امتیاز کسب شده توسط آن تفاوت چندان زیادی با مدل 5G ندارد و این می‌تواند یکی از نقاط قوت گوشی محسوب شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar