دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

دکمه بیکسبی در خانواده گلکسی اس 10 قابل سفارشی‌سازی است

دکمه اختصاصی فعال کردن دستیار صوتی بیکسبی برای اولین بار در سال 2017 و در گوشی‌های سری گلکسی اس 8 اضافه شد و از آن زمان یکی از قابلیت‌های بحث برانگیز پرچمدارهای سامسونگ بوده است؛ بحث برانگیز از این جهت که سامسونگ امکان تغییر کاربری این دکمه را مهیا نکرده بود و در نتیجه برای کسانی که مایل به استفاده از دستیار صوتی نبودند، این دکمه عملاً بدون کاربرد و بی‌مصرف بود.

با اینکه در حال حاضر چند سالی است که کار توسعه دستیار صوتی بیکسبی آغاز شده و تاکنون به‌روزرسانی‌های متعددی دریافت کرده است، اما این دستیار مجازی به هیچ وجه نتوانسته در بازار ابزارهای هوشمند خودی نشان داده و رقیبی جدی برای آمازون الکسا، گوگل اسیستنت یا سیری اپل، باشد. با در نظر گرفتن همه این شرایط، ظاهراً سامسونگ در گوشی‌های سری گلکسی اس 10 خود که دیروز به صورت رسمی رونمایی شدند، بالاخره در قبال خواست کاربران کوتاه آمده و امکان تغییر کاربری دکمه بیکسبی و اختصاص برنامه‌ای دیگر به آن را مهیا کرده است.

دکمه بیکسبی در گلکسی اس 10

این طور که به نظر می‌رسد، گزینه‌ای در رابط کاربری جدید One UI اضافه شده که تاحدودی امکان شخصی سازی و تغییر کاربری دکمه اختصاصی بیکسبی را فراهم می‌کند. با اضافه شدن این گزینه، کاربران پرچمدارهای سامسونگ از این به بعد قادر خواهند برنامه‌های دیگری را با فشردن یکباره یا دوباره این دکمه، اجرا کنند. البته باید توجه داشته باشید که همچنان با فشردن و نگه داشتن این دکمه، دستیار صوتی بیکسبی اجرا خواهد شد و سامسونگ به هیچ وجه دوست ندارد تا دستیار صوتی خود را به طور کامل از این دکمه حذف کند!

نکته عجیب اینکه با وجود اضافه شدن قابلیت شخصی سازی دکمه بیکسبی به One UI، این گزینه در گوشی‌های سری گلکسی اس 9 و یا گلکسی نوت 9 که به رابط کاربری One UI به‌روز شده‌اند، قابل استفاده نیست. البته بسیار محتمل است که در به‌روزرسانی‌های نرم افزاری بعدی، سامسونگ امکان تغییر کاربری دکمه بیکسبی را در پرچمدارهای نسل قبل خود نیز فراهم کند. گوشی‌های قدیمی‌تر گلکسی اس 8 و گلکسی نوت 8 هم احتمالاً کمی دیرتر از بقیه به این قابلیت دسترسی پیدا خواهند کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar