مدل‌های برتر گلکسی اس 10 دارای بدنه سرامیکی خواهند بود

سامسونگ برای گوشی پرچمدار سال 2015 خود یعنی گلکسی اس 6 از شیشه برای ساخت پانل پشتی بدنه استفاده کرد و تا سال 2018 نیز همین روند را ادامه داد، اما ظاهراً از سال آینده شاهد تغییراتی در این زمینه خواهیم بود. این طور که گفته شده، سامسونگ در پرچمدار سال آینده خود، یعنی گلکسی اس 10 قرار است به جای شیشه از سرامیک برای ساخت پانل پشتی استفاده کند. البته مدل پایه گلکسی اس 10 که از صفحه نمایش تخت برخوردار خواهد بود، از این قاعده مستثنی بوده و کماکان در آن از شیشه بهره گرفته خواهد شد.

بنابراین مدل 5.8 اینچی گلکسی اس 10 با نمایشگر خمیده و همچنین مدل 6.44 اینچی این گوشی هوشمند دارای پانل سرامیکی در پشت بدنه خود خواهند بود. در ضمن این دو مدل برای اولین بار در رنگ‌های مشکی و سفید عرضه خواهند شد. پیشرفته‌ترین مدل گلکسی اس 10 یعنی مدل 6.7 اینچی پشتیبانی کننده از 5G هم بدنه‌ای سرامیکی داشته و البته فضای داخلی بسیار بیشتری را (512 گیگابایت) در اختیار کاربر قرار خواهد داد. ظاهراً این مدل کمی بعد از مدل‌های سه گانه گلکسی اس 10 و به صورت جداگانه معرفی خواهد شد.

Galaxy S10 600x374 - مدل‌های برتر گلکسی اس 10 دارای بدنه سرامیکی خواهند بود

پیش از این شایعات مختلفی در مورد تنوع رنگی گلکسی اس 10 منتشر شده بود که با توجه به این اطلاعات جدید، به نظر می رسد تنها مدل پایه این گوشی از رنگ‌هایی همچون زرد و سبز برخوردار خواهد بود. البته جنس بدنه هیچ محدودیتی برای رنگ آن ایجاد نمی‌کند و به عنوان مثال در حالی که تمامی مدل‌های قبلی سری میکس شیائومی در رنگ‌های سفید و مشکی تولید شده بودند، مدل اخیر آن یعنی می میکس 3 گزینه‌های بیشتری را به لیست رنگ‌ها اضافه کرده است.

اما سؤال اینجاست که چرا سرامیک؟ در پاسخ باید گفت این ماده بسیار سخت است و در برابر خراش نیز نسبت به هر شیشه‌ای مقاوم‌تر می‌باشد. در ضمن ظاهر سرامیک هم در مقایسه با شیشه بهتر پرداخت شده و جلای بیشتری دارد که همین مسئله به زیباتر شدن محصول کم می‌کند. همچنین سرامیک بر خلاف مواد فلزی، مانعی برای سیگنال‌ها محسوب نمی‌شود و کماکان می‌توان از قابلیت شارژ بی‌سیم در گوشی‌های سرامیکی استفاده کرد.

منبع gsmarena

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar