تراشه اگزینوس 9820 برای گلکسی اس 10 در دست ساخت است؟!

سامسونگ یکی از معدود تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند است که خود قادر به تولید پردازنده‌های مورد نیازش می‌باشد. آخرین پرچمدار این شرکت، یعنی گلکسی اس 9، هم از جدیدترین نسل تراشه‌های اگزینوس به نام اگزینوس 9810 استفاده می‌کند که رقیبی جدی برای اسنپدراگون 845 کوالکام به شمار می‌آید. البته با اینکه سامسونگ توانایی ساخت چیپ‌های پردازشی را دارد، اما به خاطر برخی محدودیت‌ها، گوشی‌های خود را در آمریکا با تراشه اسنپدراگون روانه بازار می‌کند.

حال بنا به گزارش جدیدی که در منایع چینی منتشر شده، شرکت کره‌ای سامسونگ در حال حاضر مشغول توسعه پردازنده جدید خود برای استفاده در گلکسی اس 10 است. البته غیر از این هم انتظار نمی‌رود، زیرا توسعه نیمه هادی‌ها کار آسانی نیست و زمان زیادی برای تکمیل پروسه ساخت یک تراشه پردازشی برای استفاده در محصولی مانند گوشی هوشمند، نیاز می‌باشد.

تراشه پردازشی گلکسی اس 10

گزارشی که امروز در یک منبع قابل اعتماد در چین منتشر شده، به لیستی از پروژه‌هایی که سامسونگ در حال کار بر روی آن‌ها می‌باشد، اشاره کرده و این لیست نشان می‌دهد که توسعه تراشه اگزینوس 9820 یکی از این پروژه‌ها بوده و کار بر روی آن از ماه ژانویه سال جاری میلادی آغاز شده است.

بدون شک اگزینوس 9820 جانشین اگزینوس 9810 که در حال حاضر در گلکسی اس 9 مورد استفاده قرار گرفته و قرار است اواخر امسال نیز در گلکسی نوت 9 به کار گرفته شود. مشخصات فنی این تراشه جدید هنوز مشخص نیست اما با توجه به گزارش‌های اخیر، بعید به نظر می‌رسد که سامسونگ برای ساخت اگزینوس 9820 به سراغ معماری 7 نانومتری برود، زیرا برای چنین تغییری زمان کافی در اختیار نداشته و نخواهد توانست چیپ جدید خود را برای استفاده در پرچمدارهای سال آینده آماده کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها