تصویری که می‌تواند نمایان‌گر طرح رنگی گرادیان گلکسی اس 10 باشد

این روزها که گوشی‌های هوشمند از نظر طراحی به طور فزاینده‌ای شبیه هم شده‌اند، رنگ به عامل اصلی تمایز بین این محصولات تبدیل شده است. در سال‌هایی که هنوز خبری از گوشی‌های هوشمند بود، گوشی‌های تلفن همراه با طراحی عجیب و غریب و رنگارنگ عرضه می‌شدند، اما همان طور که صفحه کلید فیزیکی جای خود را به صفحه نمایش لمسی داد و قیمت این دستگاه‌های همراه به سطح جدیدی ارتقا پیدا کرد، کم کم مردم با دید جدی‌تری به رایانه‌های جیبی خود نگاه می‌کردند. این جدی گرفتن گوشی‌های هوشمند باعث شد تا تولیدکنندگان هم برای محصولاتشان تنها از رنگ‌های سنگین و وزینی مانند مشکی، سفید و نقره‌ای استفاده کنند. خوشبختانه، در طی سال گذشته این روند تاحدود زیادی تغییر کرد و تولیدکنندگان تصمیم گرفتند از رنگ‌های متفاوت و جالبی برای گوشی‌های خود استفاده کنند. روندی که می‌توان گفت با عرضه هواوی پی 20 پرو به شکل جدی‌تری شروع شده و هنوز هم ادامه دارد.

این مقدمه را گفتیم تا اشاره کنیم اخیراً شایعاتی به گوش می‌رسد که سامسونگ قصد دارد از طرح‌های رنگی گرادیان، مانند آنچه که در پی 20 پرو دیده‌ایم، برای پرچمدار سال آینده خود یعنی گلکسی اس 10 استفاده کند. متاسفانه، هنوز نمی دانیم که آیا این موضوع تنها به گلکسی اس 10 لایت محدود خواهد شد یا مدل‌های گران‌تری مانند گلکسی اس 10 استاندارد و اس 10 پلاس هم با چنین رنگ‌بندی جذابی (و البته شاید نه چندان وزین!) روانه بازار خواهند شد. به هر حال، چندان شگفت زده نخواهیم شد اگر سامسونگ نیز مانند اپل که گوشی مقرون به صرفه خود یعنی آیفون ایکس آر را با تنوع رنگی زیاد معرفی کرد، ارزانترین مدل پرچمدار سال آینده خود را رنگارنگ‌تر از همیشه کند.

Samsung Galaxy S9 Ice Blue 600x315 - تصویری که می‌تواند نمایان‌گر طرح رنگی گرادیان گلکسی اس 10 باشد

اخیراً شاهد انتشار مجموعه‌ای از تصاویر رندر شده گلکسی اس 10 بوده‌ایم که ما را با آنچه که احتمالاً در آینده‌ای معرفی خواهد شد، آشنا کرده و از جمله چگونگی پیاده سازی رنگ گرادیان را برای این گوشی شبیه سازی کرده بودند. اما جالب است بدانید که به تازگی یکی از گوشی‌های واقعی سامسونگ با طرح رنگی گرادیان مشاهده شده است. متاسفانه این گوشی گلکسی اس 10 نیست، بلکه پرچمدار فعلی این شرکت یعنی گلکسی اس 9 است که با یک رنگ جدید (آبی یخی) در کشور چین عرضه شده است.

همان طور که پیش از این UniverseIce@ هم فاش کرده بود، مدل آبی یخی گلکسی اس 9 داری رنگ‌بندی گرادیان بوده و از آبی در بالای بدنه شروع شده و به سفید در پایین آن ختم می‌شود. آیا این رنگ برای گلکسی اس 10 هم در نظر گرفته خواهد شد؟ تنها گذشت زمان پاسخ این سؤال را مشخص خواهد کرد.

منبع phonearena

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar