بلیط هواپیما فلای تودی

مشکل جدی در اسکنر اثر انگشت گلکسی اس 10 و نوت 10! [تماشا کنید]

هفته گذشته، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه برخی کاربران گلکسی اس 10 مشکلی را در رابطه با اسکنر اثر انگشت اولتراسونیک گوشی گزارش کرده‌اند که باعث می شود قفل گوشی توسط اثر انگشت های غیر مجاز نیز باز شود! بعداً مشخص شد که این مشکل در مدل های گلکسی اس 10 پلاس و گلکسی نوت 10 هم وجود داشته و مختص مدل معمولی اس 10 نیست. بنابراین حساسیت‌ها در مورد آن بیشتر شده و به یکباره توجه زیادی به آن جلب شد.

با افزایش گزارش‌ها و اظهارنظرها در مورد این مشکل، سامسونگ بیانیه ای رسمی در مورد این موضوع صادر کرده که ادعا می کند “برخی محافظ‌های صفحه سیلیکونی” باعث ایجاد مشکل مذکور شده اند و کاربران باید این محافظ‌ها را کنار گذاشته و اثر انگشت خود را بدون آن‌ها در گوشی ثبت نمایند. البته در ادامه، یکی از کاربران نوت 10 با قرار دادن یک تکه بریده شده از محافظ سیلیکونی بر روی آن، توانست اسکنر اثر انگشت را فریب داده و نشان دهد که این آسیب پذیری تنها به ثبت اثر انگشت از روی محافظ مربوط نیست.

 

ویدئوی بالا یک گلکسی نوت 10 بدون محافظ صفحه را نشان می دهد و می بینیم که کاربر به منظور آزمایش، هم انگشتان شست و هم انگشتان اشاره خود را دوباره در گوشی ثبت می کند. در زمان 1:22 کاربر تکه بریده شده از محافظ سیلیکونی را بر روی قسمت پایین صفحه قرار می دهد و به این وسیله قادر به فریب اسکنر اثر انگشت و باز کردن قفل گوشی با انگشت های ثبت نشده می شود.

این روند چندین بار با انگشتان مختلف تکرار شده و هر بار اسکنر اثر انگشت دور زده می شود! همچنین لازم به ذکر است که این آزمایش بر روی نسخه اگزینوس نوت 10 انجام شده و هنوز مشخص نیست که آیا مدل های اسنپدراگون هم این نقص امنیتی را دارند یا نه.

سامسونگ به تازگی یک به‌روزرسانی نرم افزاری برای مدل اگزینوس نوت 10 پلاس فایو جی منتشر کرده که باعث بهبود عملکرد اسکنر اثر انگشت می شود و انتظار می رود به زودی چنین آپدیتی را برای مدل های سری نوت 10 و اس 10 هم عرضه کند.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments