ویدیویی کوتاه از گلکسی اس 10 پلاس و تأیید مشکل ضد خش در این گوشی [jتماشا کنید]

در حالی که تنها هفت روز دیگر تا برگزاری رویداد اختصاصی سامسونگ موسوم به آنپکد 2019، برای معرفی گوشی‌های جدید سری گلکسی اس باقی مانده، مدل گلکسی اس 10 پلاس به تازگی در یک ویدیوی کوتاه ظاهر شده و با توجه به آن می‌توان به برخی از ویژگی‌های احتمالی گوشی پی برد.

در ادامه ویدیوها و تصاویر رندر شده‌ای که در چند وقت اخیر از پرچمدارهای جدید سامسونگ فاش شده است، ویدیوی امروز نیز مدل واقعی پیشرفته‌ترین نسخه از گلکسی اس 10 را به معرض نمایش گذاشته، اما طبق معمول به هیچ جزئیات جدیدی در خصوص طراحی آن اشاره نمی‌کند. البته به نظر می‌رسد این ویدیو یکی از شایعات جنجالی در مورد گلکسی اس 10 پلاس را مورد تأیید قرار داده است.

حدود یک ماه قبل، یکی از تولید کنندگان مطرح محافظ و ضد خش گوشی‌های هوشمند، در جریان تست‌های خود متوجه شد که گوشی‌های گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10 پلاس با محافظ‌های صفحه نمایش سازگاری ندارند. ظاهراً این مسئله به دلیل فناوری اسکنر اثر انگشت التراسونیک زیر نمایشگر بوده و با اضافه شدن یک لایه محافظ بر روی صفحه نمایش، این سنسور کارایی خود را از دست می‌دهد. اگر به ویدیوی امروز هم دقت کنید، متوجه خواهید شد که تاحدودی این مسئله صحت داشته است.

ظاهراً سازندگان محافظ‌های صفحه نمایش برای برطرف کردن مشکل به یک راه حل هر چند عجیب دست یافته‌اند. در واقع ضد خش گوشی‌های گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس علاوه بر بریدگی‌های معمول برای سنسورهای معمول بالای نمایشگر و همچنین دوربین سلفی، یک بریدگی نسبتاً بزرگ نیز در قسمت پایینی صفحه نمایش و درست بر روی محدوده عملکرد اسکنر اثر انگشت، خواهد داشت. حذف این قسمت دایره‌ای شکل از محافظ صفحه نمایش می‌تواند عملکرد صحیح اسکنر اثر انگشت را تضمین کند، هر چند که باعث می‌شود ظاهر گوشی کمی زشت و نافرم به نظر برسد.

البته خبر خوبی که در این بین به گوش می‌رسد این است که مشکل عدم سازگاری گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس با ضد خش‌ها، ظاهراً تنها مربوط به ضد خش‌های ضخیم بوده و مدل‌های نازک‌تر مشکلی از این بابت نخواهند داشت. از همین رو، شایعه شده که خود شرکت سامسونگ نیز یک مدل ویژه از ضد خش را که از ضخامت مناسب برخوردار است، به صورت پیش فرض در داخل جعبه بسته‌بندی این گوشی‌ها قرار داده و مشتریان را از جستجو به دنبال ضد خش مناسب بی‌نیاز خواهد کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
ناشناس
1 سال قبل

I can’t wait to get that
🤗