گلکسی اس 22 اولترا به طور کامل جانشین سری نوت خواهد شد؟!

این طور که از ظاهر امر پیداست، سری گلکسی نوت مرده است و مدل اولترا از پرچمدارهای گلکسی اس، جای این سری را خواهد گرفت. یکی از متمایزترین ویژگی‌های سری نوت، برخورداری از قلم اس پن بود که حالا گفته می‌شود سامسونگ قصد دارد این ویژگی‌ را به طور کامل به گلکسی اس 22 اولترا منتقل کند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

Ice Universe اخیراً فاش کرده که رده‌بالاترین پرچمدار آتی سامسونگ، یعنی گلکسی اس 22 اولترا بر روی بدنه خود محلی برای قرارگیری قلم خواهد داشت. به این ترتیب، گلکسی اس 22 اولترا اولین گوشی غیر نوت خواهد بود که از قلم اس پن به طور کامل پشتیبانی کرده و شکافی هم برای تعبیه آن دارد.

پیش از این، گلکسی اس 21 اولترا به عنوان اولین گوشی غیر نوت از قلم اس پن پشتیبانی می‌کرد، اما استفاده از قاب مخصوص صرفاً برای داشتن جایی که بتوان قلم را در آن قرار داد،‌ ایده چندان جالبی نبود. حال، سامسونگ تصمیم گرفته تا این مشکل را در نسل بعدی برطرف کند که البته این کار نیاز به برخی تغییرات در ساختار طراحی گلکسی اس 22 اولترا دارد.

گلکسی اس 21 اولترا در کنار نوت 20 اولترا
گلکسی اس 21 اولترا (راست) در کنار گلکسی نوت 20 اولترا

صفحه نمایش این گوشی دارای نسبت 19.3 به 9 خواهد بود که با گلکسی نوت 20 اولترا مطابقت دارد (گوشی‌های سری اس 21 همگی دارای نسبت 20 به 9 هستند). این بدان معناست که عریض‌تر از نسل فعلی خواهد بود و احتمالاً این عریض‌تر شدن به واسطه فراهم کردن فضا برای قلم است. همچنین گوشه‌های بدنه نسبت به سری اس 21 تیزتر شده تا بیش از پیش به سری نوت نزدیک‌تر شود. هر چند که هنوز هم به اندازه گوشی‌های نوت گوشه‌ها زاویه‌دار نخواهند بود.

اما علیرغم فراهم کردن فضا برای قلم اس پن، Ice Universe مدعی شده که ظرفیت باتری 5000 میلی آمپر ساعت (500 میلی آمپر ساعت بیشتر از نوت 20 اولترا و برابر با اس 21 اولترا) خواهد بود.

هنوز تصاویر رندر شده معتبری از گلکسی اس 22 اولترا منتشر نشده و از همین رو قضاوت در مورد صحت اطلاعات فوق دشوار است. در هر حال، هنوز چند ماه تا رونمایی رسمی گوشی‌های سری اس 22 باقی مانده (احتمالاً در ژانویه 2022 معرفی خواهند شد) و در حال حاضر اطلاعات در خصوص این محصولات بسیار محدود است.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها