گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس با دریافت اندروید اوریو به دالبی اتموس مجهز نخواهند شد

این طور که به نظر می رسد قرار نیست سامسونگ با به‌روزرسانی سیستم عامل گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس به اندروید اوریو، پشتیبانی از فناوری صوتی دالبی اتموس (Dolby Atmos) را به این گوشی های هوشمند اضافه کند. در پاسخ به پرسشی که در مورد امکان اضافه شدن این ویژگی به پرچمدارهای فعلی سامسونگ پرسیده شده بود، مدیر انجمن سامسونگ در بریتانیا اشاره کرده که این شرکت در به‌روزرسانی نرم افزاری آتی خود هیچ برنامه ای برای افزودن پشتیبانی از دالبی اتموس به گوشی های گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس ندارد.

همان طور که ممکن است بدانید، چند روز پیش یک نسخه بتای عرضه نشده از سیستم عامل اندروید اوریو که برای گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در نظر گرفته شده، لو رفت و در فضای اینترنت منتشر شد. تغییر عمده ای که در این نسخه وجود دارد و توسط کاربرانی که آن را بر روی گوشی های خود امتحان کردند، مشاهده شده است، اضافه شدن کلید فعال کردن دالبی اتموس به صفحه تنظیمات گوشی است. این طور که اسکرین شات های منتشر شده از تنظیمات گوشی نشان می دهند، این مسئله واقعیت دارد، البته کاربران اشاره کرده اند که ویژگی مذکور هنوز عملیاتی نشده و قابل استفاده نیست.

دالبی اتموس
اسکرین شات‌های منتشر شده از تنظیمات گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در اندروید اوریو

اگر اطلاعی در مورد دالبی اتموس ندارید، بهتر است بدانید که دالبی اتموس در واقع نام یک نرم افزار صوتی است که با اعمال برخی تنظیمات بهبود یافته اکولایزر و شبیه سازی صدای فراگیر، کیفیت صوتی به مراتب بهتری را در هنگام استفاده از هدفون ارائه می دهد. این فناوری جدید به طور قابل توجهی نسبت به سیستم صوتی استریو و حتی صدای فراگیر معمولی، کیفیت بالاتری داشته و در حقیقت رویکرد دریافت صدا از چندین کانال مختلف را به کلی حذف کرده است. در عوض، اتموس قادر به ایجاد یک گوی صوتی کامل در اطراف شما است، که باعث افزایش قابل ملاحظه کیفیت صدا می شود. در حال حاضر فقط تعداد محدودی از گوشی های هوشمند مجهز به دالبی اتموس هستند که از مهمترین آن ها می توان به ریزر فون (Razer Phone) و نوکیا 6 اشاره کرد. لو رفتن نسخه بتای به‌روزرسانی اندروید اوریو برای گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس این امیدواری را به وجود آورده بود که شاید شاهد اضافه شدن نام این گوشی ها به لیست مذکور باشیم، اما متأسفانه حداقل در آینده نزدیک چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها