فلای تودی

راهنمای جامع و کامل طراحی اتاق گیمینگ

طراحی اتاق گیمینگ ایده‌‍آل آرزوی هر گیمر حرفه‌ای است. داشتن این اتاق با جذابیت‌های زیادی همراه خواهد بود اما اگر ندانید که از کجا باید طراحی اتاق گیمینگ خود را شروع کنید ممکن است برایتان استرس‌زا و کلافه‌کننده باشد. حالا ما امروز در دیجی‌رو در کنار شماییم تا مرحله به محله شما را به داشتن اتاق گیمینگ رویاهایتان نزدیک‌تر کنیم. در ادامه با ما همراه شوید تا با ایده‌های جذاب و فضاسازی برای این اتاق پر شور و هیجان بیشتر آشنا شوید.

معبد جادویی به نام اتاق گیمینگ

اگر هنوز اتاق گیمینگ اختصاصی خود را ندارید اما دوست دارید که فضایی را به آن اختصاص دهید ما اینجاییم تا به شما در انتخاب تم جذاب برای طراحی اتاق گیمینگتان ایده دهیم. اگر هم جزو آن دسته از افرادی هستید که همین حالا یک اتاق اختصاصی برای گیمینگ دارند به استفاده از نکاتی که در ادامه برایتان شرح می‌دهیم می‌توانید اتاق گیمینگ خود را چند سطح ارتقاء داده و جذاب‌تر کنید.

معبد جادویی به نام اتاق گیمینگ

در هر صورت در این پست ما ایده‌های هیجان‌انگیز زیادی را برای اتاق گیمینگ به شما پیشنهاد می‌دهیم تا هر چه سریع‌تر این فضای جذاب گیمینگ خود را به بهترین شکل ممکن حاضر کنید. دقت کنید که این ایده‌های اتاق گیمینگ می‌تواند به شما کمک کند تا بدون در نظر گرفتن سبک بازی‌هایی که انجام می‌دهید، بتوانید حتی یک فضای بسیار کوچک را به یک معبد جادویی تبدیل کنید.

اصول ایجاد طراحی و خلق یک اتاق گیمینگ ایده‌آل

اگر گیمر هستید و بیشتر ساعات خود را در یک کنج از خانه سپری می‌کنید می‌توانید این بخش از منزل خود را به هیجان‌انگیز و راحت‌ترین حالت ممکن در بیاورید. مهم نیست دوست دارید چه سبک اتاق گیمینگ داشته باشید، چند نکته وجود دارد که باید قبل از طراحی این اتاق حتما در نظر بگیرید. به همین دلیل هم به شما توصیه می‌کنیم قبل از این‌که به سراغ انتخاب و قرار دادن اکسسوری‌ها، کنسول‌ها و دستگاه‌های بازی آرکید بروید یک طرح درست از تغییراتی که دوست دارید ایجاد کنید بریزید. در ادامه ما به شما می‌‍‌گوییم که برای طراحی اتاق گیمینگ چه فاکتورهایی را باید در نظر داشته باشید.

اصول ایجاد طراحی و خلق یک اتاق گیمینگ ایده‌آل

اندازه اتاق گیمینگ ایده‌آل چقدر است؟

دوست دارید اتاق گیمینگ شما چطور باشد؟ می‌خواهید اتاق گیمینگ ایده‌آلتان را چگونه تجهیز کنید؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید از فضای فعلیتان حداکثر استفاده را ببرید. اگر اتاق گیمینگ را صرفا برای لذت بردن از بازی‌های ویدیویی حین بازی کردن می‌سازید نباید خیلی نگران داشتن فضای زیاد باشید چراکه داشتن یک فضای راحت که بتوانید به راحتی در آن مدت‌ طولانی بازی کنید کافی خواهد بود.

اگر علاقه به استریم کردن بازی دارید و دوست دارید در این زمینه فعالیت داشته باشید، باید مطمئن شوید که فضای کافی برای تجهیزات مرتبط با استریم کردن و هر کنسولی که می‌خواهید بازی کنید را دارید.

اندازه اتاق گیمینگ ایده‌آل چقدر است؟

اگر قصد ایجاد یک اتاق گیمینگ تفریحی برای اعضای خانواده‌تان را دارید باید توجه داشته باشید که به فضای زیادی برای این کار نیاز خواهید داشت. ابعاد این اتاق با توجه به این‌که دقیقا میزبان چه بازی‌هایی خواهد بود متغیر است. برای مثال:

 • اگر دوست دارید یک فوتبال دستی در اتاق گیمینگ خود قرار دهید باید در نظر داشته باشید که طول میزهای فوتبال دستی بین 137 تا 152 سانتی‌متر بوده و عرض آن‌ها نیز تقریبا بین 76 تا 91 سانتی‌متر را اشغال خواهد کرد. در این صورت به فضای خیلی بزرگی نیاز نخواهید داشت.
 • اگر از طرفداران بازی‌های رومیزی کلاسیک مثل شطرنج، تخته نرد و یا دوز هستید فضای مینیمال و کوچک کافی خواهد بود. برای انجام این بازی‌ها تنها به یک میز برای گذاشتن تخته بازی مورد نظر خود و چند صندلی برای افراد بازی‌کننده نیاز دارید.
 • اگر از طرفداران بازی‌های بیلیارد هستید باید دقت کنید که ابعاد یک میز بیلیارد کوچک حداقل 2 * 1.2 متر بوده، به‌علاوه این‌که این میز از هر طرف حداقل به 1.5 متر نیز به فضای خالی تا دیوار نیاز دارد. اگر می‌خواهید میز بیلیارد را کنار سایر تجهیزات قرار دهید باید حداقل چند متری از هم فاصله داشته باشند. که به طور کل گفته می‌شود با در نظر گرفتن تمامی این نکات برای داشتن یک میز بیلیارد حداقل به 91 متر فضا برای اتاق گیمینگ نیاز خواهید داشت.

انتخاب بهترین تجهیزات نوری ممکن برای یک اتاق گیمینگ

داشتن نور مناسب در اتاق گیمینگ در هر موقع از شبانه‌روز حس و حالتا را چندین برابر خواهد کرد. به‌علاوه‌‎ تجهیزات نوری و چراغ‌های موجود در اتاق گیمینگ به فضای شما روح می‌دهد و به همین دلیل هم باید در انتخاب این مورد نهایت دقت را داشته باشید.

انتخاب بهترین تجهیزات نوری ممکن برای یک اتاق گیمینگ

سوال اصلی اینجاست که چه امکانات نوری را برای داشتن بهترین تجربه گیمینگ باید تهیه کنیم؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی به تجربه و توقعات شما در حین بازی کردن بستگی دارد. در واقع بهترین شرایط نوری که می‌توانید برای اتاق گیمینگ مهیا کنید باید هماهنگ با بازی‌هایی که انجام می‌دهید باشد.

 • نور پردازی کلی: برای نور پردازی عمومی اتاق گیمینگ نیاز به تهیه تمامی تجهیزات نور پردازی نیست. بیشتر توجه داشته باشید که قسمت‌هایی از اتاق که محل کارتان است را تحت روشنایی نور مطلوبی قرار بدهید. برای مثال لامپ‌ها را جایی نصب کنید که نیاز دارید روشن باشند مثل میزهای بازی.
 • نور محیطی: انتخاب نور محیطی اتاق گیمینگ در واقع جو آن را مشخص خواهد کرد و تجربه بازی خیلی بهتری را به شما خواهد داد مخصوصا اگر داخل اتاق بازی‌های ویدیویی انجام می‌دهید این نور در تنظیم جو و انرژی اتاق تاثیر‌ به‌سزایی خواهد داشت. در این خصوص حتما خرید نورهای بالای سر، ریسه‌های LED و رقص نور را در نظر داشته باشید. ریسه‌های نوری و لامپ‌های لاوا بدون این‌که تداخلی با دکوراسیون اتاق گیمینگ شما ایجاد کنند نور مورد نیاز را تامین خواهند کرد.

نور طبیعی انتخاب خیلی خوبی برای اتاق گیمینگ نخواهد بود زیرا این روشنایی و نوردهی می‌تواند تداخل بصری با بازی ایجاد کند.

آیا به سیستم صوتی در اتاق گیمینگ نیاز هست؟

بله مهم نیست که از تاق گیمینگ خود برای بازی‌های ویدیویی و یا انجام بازی‌هایی نظیر دارت و گلف استفاده می‌کنید، همیشه پخش موسیقی هنگام بازی و یا وقت گذراندن با دوستانتان در این اتاق حس و حال فوق‌العاده‌ای برایتان ایجاد خواهد کرد.

برای سیستم صوتی اتاق گیمینگ می‌توانید هر سیستم اسپیکری که کیفیت صدای خوبی داشته باشد را انتخاب کنید اما بهتر است داشتن چند قابلیت خاص را هم روی این دستگاه‌های صوتی در نظر داشته باشید:

 • سیستم صدای خوبی داشته باشد. مهم نیست که چه نوع اتاق بازی دوست دارید داشته باشید، انتخاب اسپیکر درست بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
 • اسپیکر با سیم یا بی‌سیم؟ اگر راه‌اندازی سیم‌های اسپیکر داخل فضای اتاق گیمینگ اذیتتان نمی‌کند می‌توانید از اسپیکرهای سیمی استفادهکنید. اما اگر دوست دارید که هر زمان و هر لحظه گوشی موبایلتان را به اسپیکر وصل کنید اسپیکرهای بی‌سیم که دارای قابلیت اتصال از طریق بلوتوث هستند انتخاب بهتری خواهند بود.
 • هدفون یا اسپیکر؟ یا هردو؟ اسپیکرهایی که قابلیت پخش صدا در فضا را دارند تجربه بسیار جذابی را برای هر فردی که داخل اتاق گیمینگ باشد رقم می‌زند اما اگر از جمله افرادی هستید که به حفظ حریم خصوصی آن هم در مواقعی که سایر افراد داخل اتاق هستند، بسیار اهمیت می‌دهید بهتر است یک هدفون با کیفیت صدای خوب تهیه کنید.

در آخر به این نکته توجه داشته باشید که هرچقدر فضای اتاق گیمینگ بزرگ‌تر باشد بلندگویی که تهیه می‌کنید باید قوی‌تر باشد.

اتاق گیمینگ را عایق صدا کنید

اتاق گیمینگ اغلب بسیار پر سر و صدا خواهد بود. به طور کلی می‌توان حجم صدای بالا را یک بخش جدایی ناپذیر از بازی کردن دانست. همچنین باید صداهای تولید شده ناشی از شور و هیجان بازی کردن با خانواده و دوستان را هم در نظر بگیرید.

با استفاده از هدفون می‌توانید از بروز صداهای اذیت‌کننده برای همسایگان خود جلوگیری کنید اما روش دیگری را هم برای این کار می‌توان در نظر گرفت که از آن تحت عنوان عایق صدا یاد می‌شود!

اتاق گیمینگ را عایق صدا کنید 1

عایق‌بندی صدای اتاق گیمینگ ضروری و حتمی نیست اما ممکن است دوست داشته باشید این کار را انجام دهید. علاوه‌بر این‌که با عایق‌بندی به کاهش صدا کمک می‌کنید بلکه در واقع این کار شنود را داخل اتاق گیمینگ تا حد بسیار زیادی بهبود می‌بخشد.

مزیت دیگری که عایق‌بندی صدا دارد این است که دیگر صدایی حین بازی کردن مزاحم شما نخواهد شد و حواستان را پرت نمی‌کند.

روش‌های مقرون به صرفه‌ای که به کمک آن می‌توانید اتاق گیمینگ خود را عایق صدا کنید:

 • هر درزی را مهر و موم کرده و ببندید.
 • از درپوش‌‌های مسدود‌کننده برای پایین درب استفاده کنید.
 • از جدار یا روکش‌های عایق صدا روی درها و پنجره‌ها استفاده کنید.
 • از فوم آکوستیک برای دیوارها استفاده کنید.

اگر اتاق گیمینگ خود را از پایه بنا می‌کنید و یا می‌خواهید به عنوان یک پروژه بزرگ روی بازسازی این اتاق کار کنید می‌توانید از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا در زمینه عایق صدا اتاق شما را یاری کند. با این حال روش‌های فوق نیز تا حد بسیار زیادی به شما کمک خواهد کرد.

صندلی راحت برای اتاق گیمینگ

یک اتاق گیمینگ بدون مبلمان راحت و با کیفیت کامل نخواهد بود. مثل هر قسمت دیگری از خانه که وقت زیادی را در آن صرف می‌کنید، اتاق گیمینگ شما نیز به حداکثر میزان راحتی نیاز دارد. مهم نیست چه نوع صندلی را ترجیح می‌دهید، صندلی چرخان یا یک مبل بزرگ و راحت تا بتوانید با دوستانتان در این اتاق وقت بگذرانید. تهیه صندلی راحت باید همیشه در اولویت قرار بگیرد.

یکی دیگر از مواردی که باید هنگام انتخاب صندلی برای اتاق گیمینگ در نظر بگیرید تعداد مهمان‌هایی که در این اتاق قرار است حضور داشته باشند است. اگر این اتاق تنها به خودتان اختصاص دارد تهیه یک یا دو صندلی چرخان (برای مواقعی که یک مهمان ناخوانده دارید) کافی خواهد بود. اگر هم از جمله افرادی هستید که دوستان خود را به اتاق گیمینگ دعوت می‌کنید بهتر است یک ست مبل برای اتاقتان انتخاب معقول‌تری خواهد بود.

صندلی راحت برای اتاق گیمینگ

خرید مبل شزلون، کاناپه‌های راحتی، صندلی کیسه‌ای و مبل پاف را نیز می‌توانید برای قرار دادن در محیط اتاق گیمینگ خود در نظر بگیرید.

قاب باکیفیت را برای نمایش کلکسیون خود فراموش نکنید

اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید، کلکسیون بازی دارید. به همین دلیل هم برای ساخت یک اتاق گیمینگ ایده‌آل باید روی خرید یک صفحه با کیفیت برای نمایش این کلکسیون با ارزش خود سرمایه‌گذاری کنید. اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم مهم نیست که مجموعه کتاب‌های کمیک، کلکسیون‌ها و یا مجسمه‌های شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی مورد علاقه‌تان چقدر عالی باشند، احتمالا همین حالا در بخش‌های مختلف خانه پراکنده شده‌اند.

بهتر است تمامی این آیتم‌های با ارزش را جمع کرده و در جایی مثل یک قفسه قرار دهید تا مرکز توجه باشند؛ علاوه‌بر این با انجام این کار دکور اتاق گیمینگ تکمیل خواهد شد.

قاب باکیفیت را برای نمایش کلکسیون خود فراموش نکنید

ایده‌های مختلف اتاق گیمینگ برای انواع گیمرها

اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید و به دنبال روش‌های مختلف برای جذاب‌تر کردن هر چه بیشتر اتاق گیمینگ خود هستید حالا وقت آن رسیده تا رویای خود را به واقعیت تبدیل کرده و معبد جادویی بازی بسازید.

لوازم ضروری برای اتاق گیمینگ مخصوص بازی کامپیوتری 

در این قسمت می‌خواهیم در مورد لوازم اتاق گیمینگ صحبت کنیم که در صورت انجام بازی‌های کامپیوتری باید حتما در این اتاق آن‌ها را قرار دهید. مهم نیست فضای اتاق شما کوچک است یا بزرگ در هر صورت برای این‌که بتوانید در این محل تجربه انجام بازی‌های کامپیوتری را داشته باشید باید این موارد را تهیه کنید.

لوازم ضروری برای اتاق گیمینگ مخصوص بازی کامپیوتری 

 • میز بازی‌های کامپیوتری: بهترین میز برای افرادی که به انجام بازی‌های کامپیوتری علاقه‌ دارند باید فضای کافی برای لوازم کامپیوتر از جمله ماوس، بلندگو، مانیتور، صفحه کلید و غیره را به همراه سایر قابلیت‌های دیگر برای افزایش تجربه بهتر داشته باشد.
 • مانیتور بازی کامپیوتری: در مورد مانیتور باید توجه داشته باشید که از یک یا چند مانیتور حین بازی استفاده می‌کنید زیرا فضای کافی برای راه‌اندازی فضای بازی در اتاق گیمینگ باید وجود داشته باشد. در این خصوص می‌توانید از یک پایه مانیتور کمک بگیرید.
 • صندلی بازی کامپیوتری: روی خرید صندلی گیمینگ سرمایه‌گذاری کنید چراکه این آیتم حتما باید به شما حین بازی حس راحتی کامل دهد. اگر می‌خواهید از ساعت‌ها بازی کامپیوتری کردن لذت ببرید حتما مدلی بگیرید که تکیه‌گاه کمر داشته باشد. همچنین می‌توانید صندلی‌هایی که دارای قابلیت ماساژ دادن هستند نیز استفاده کنید.

لوازم ضروری برای اتاق گیمینگ مخصوص کنسول‌بازها

مهم نیست از کنسول پلی استیشن، نینتندو سوئیچ یا ایکس باکس استفاده می‌کنید، راه اندازی اتاق گیمینگ برای هر یک از این کنسول‌ها نیازمند یک سری لوازم ضروری اصلی است که در ادامه با هم مرور می‌کنیم.

 • تلویزیون کنسول بازی: این تلویزیون‌ها در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف در بازار برای گیمرها موجود هستند. انتخاب سایز تلویزیون برای کنسول بازی به این بستگی دارد که اتاق گیمینگ شما چقدر فضای خالی دارد. به طور کلی توصیه می‌شود از مدل‌های 43 تا 55 اینچی استفاده کنید. قابلیت‌های دیگری که در حین خرید تلویزیون کنسول بازی باید در نظر بگیرید: رزولوشن نمایشگر تلویزیون، HDR بودن، نوع پنل، اتصالات آن، نرخ تازه‌سازی و تاخیر ورودی است.
 • میز کنسول: برای راه‌اندازه اتاق گیمینگ مختص به بازی‌های کنسول به یک میز کنسول و پایه تلویزیون نیاز دارد که یا به آن متصل باشد و یا تلویزیون را بالاتر از سطح میز کنسول قرار دهد.
 • صندلی بازی کنسول: باید توجه داشته باشید که صندلی بازی کنسول با صندلی بازی کامپیوتری فرق می‌کند. این نوع صندلی‌ها برخلاف صندلی‌های کامپیوتر ارتفاع کمتری دارند و برای تجربه بازی راحت‌تر و بهتر برای کاربران کنسول طراحی شده‌اند. در حال حاضر دو نوع صندلی برای کنسول داریم: صندلی‌های گهواره‌ای و صندلی‌های زمینی. از جمله صندلی‌های زمینی می‌توان به صندلی‌های کیسه‌ای که معمولا اندازه بزرگی داشته و کوسن‌های راحت هستند اشاره داشت این در حالیست که صندلی‌های گهواره‌ای محکم‌تر بوده و به راحتی جلو و عقب خواهند شد.

ایده‌پردازی و طراحی اتاق ویدیو گیمینگ 

حالا که اصول اولیه ساخت و طراحی یک اتاق گیمینگ را دانستید وقت آن رسیده که به راه‌اندازه و طراحی کامل یک اتاق زیبای ویدیو گیمینگ بپردازیم.

طراحی اتاق گیمینگ مختص فضاهای کوچک یا مشترک با اتاق خواب

اگر فضا کمی دارید نیاز نیست که حتما یک فضای کامل را به داشتن اتاق گیمینگ اختصاص دهید. می‌توانید اتاق گیمینگ خود را با اتاق خوابتان ادغام کرده تا روزها تجربه بی‌نظیر بازی را داشته و شب‌ها هم به خوبی در آن استراحت کنید.

مهم نیست چه مقدار فضای خالی داشته باشید، با اندکی خلاقیت و طراحی مناسب می‌توانید معبدی بهشتی اتاق گیمینگ خود را ایجاد کنید. حتما دقت کنید که در صورت کمبود فضا چیدمان را طوری انجام دهید تا از هر سانتی‌متر فضای خالی در اتاق خود دارید بتوانید حداکثر استفاده را داشته باشید.

در این شرایط باید تخت خواب خود را در یک کنج اتاق و میز بازی را در طرف دیگر اتاق قرار دهید. همچنین می‌توانید از یک صفحه اسپلیت برای تقسیم اتاق به دو منطقه جداگانه استفاده کنید.

طراحی و چیدمان دفتر خانگی گیمینگ 

با داشتن یک دفتر خانگی گیمینگ شما می‌توانید کار و لذت تفریح و بازی را بام ترکیب کرده و با ایجاد یک طراحی بی‌نظیر از فضای دفتر خانگی خود برای داشتن یک اتاق گیمینگ استفاده  کنید.

برای ایجاد این فضا انتخاب‌های زیادی می‌توانید داشته باشید:

 • دو میز در خلاف جهت یک‌دیگر قرار دهید، یکی برای کار و دیگری برای بازی. همچنین می‌توانید از یک اسپلیت برای جدا کردن بخش دفتر کاری از قسمت گیمینگ خود استفاده کنید.
 • از یک کامپیوتر ورک استیشن برای تغییر رویه از کار به بازی استفاده کنید.

طراحی و چیدمان دفتر خانگی گیمینگ 

طراحی و چیدمان اتاق گیمینگ مدرن و ساده

اگر شما هم داشتن یک اتاق گیمینگ شیک و مرتب را می‌پسندید سبک مینیمالیستی و مدرن بهترین انتخاب ممکن برای شما خواهد بود. مینیمالیست به معنای دور انداختن وسایلتان نیست؛ این سبک تنها به معنی استفاده از لوازم ضروری است.

در واقع طرح اصلی برای داشتن اتاق گیمینگ با سبک مینیمالیستی این است که یک تم رنگ ساده انتخاب کرده و بدور از شلوغی یک میز خلوت، مبلمان ساده و تجهیزات بی‌سیم داشته باشید و یا در صورت داشتن ملزمات سیم‌دار کمی خلاقیت در مدیریت آن‌ها به کار ببرید.

طراحی و چیدمان اتاق گیمینگ مدرن و ساده

طراحی و چیدمان اتاق گیمینگ کاملا رنگی

اگر شما از آن دسته از گیمرها هستید که داشتن نور پردازی و رنگ‌های مختلف را برای اتاق گیمینگ خود ترجیح می‌دهند، داشتن اتاق رنگی مناسب حس و حال شخصیت شما خواهد بود. برای طراحی این سبک اتاق باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. داخل اجزای کامپیوتر خود (منبع تعذیه، فن خنک‌کننده، رم، کیس و غیره) و یا لوازم جانبی رایانه شخصیتان (صفحه کلید، ماوس، بلندگو) نور RGB قرار دهید.
 2. دورتادور قاب میز بازی خود نور RGB  بگذارید.
 3. دیوار اتاق گیمینگ را با پنل‌های نوری RGB تزئین کنید.
 4. نورهای رنگی روی میز کامپیوتر یا بازی خود قرار دهید.
 5. از ریسه‌های هوشمند رنگی برای قفسه‌ها، گوشه‌های دیوار و هر محل دیگری کمک بگیرید.

فضای اتاق گیمینگ به سبک افسانه‌ای

حالا وقت آن رسیده تا فضای مورد نظر خود را به یک اتاق گیمینگ افسانه‌ای درست همانند تصورتتان تبدیل کنید. اب ایجاد این فضا می‌توانید اوقات فراغت خود را به جای سپری کردن در گیم‌نت‌ها با شرایط سخت، در اتاق جذاب و شخصی خود به همراه بازی‌های مورد علاقه‌تان بگذرانید.

راه‌اندازی اتاق گیمینگ و فیلم

اگر شما از جمله افرادی هستید که دوست دارند در یک اتاق هم بتوانند به انجام بازی‌های نظیر پینگ پونگ پرداخته و هم فیلم تماشا کنند ما به شما برای داشتن اتاق رویاییتان ایده خواهیم داد. ابتدا بهتر است اتاق گیمینگ با این سبک یک صفحه نمایش بزرگ و یا پروژکتور داشته باشد تا بتوانید همراه با دوستان و اعضای خانواده خود به تماشای فیلم بپردازید.

همچنین نباید مبل‌های راحت اضافی را در فضای این اتاق فراموش کرد. توصیه می‌کنیم دکور فضا را به کمک رنگ‌های گرم از جمله تناژ خاکی صمیمی، دوستانه و دنج کنید.

راه‌اندازی اتاق گیمینگ و فیلم

راه اندازی اتاق گیمینگ با سبک ورزشی مناسب طرفداران ورزش

اگر طرفدار فوتبال و یا بازی‌هایی مثل هاکی، گلف و یا فوتبال آمریکایی هستید، بهتر است از توصیه‌هایی که در ادامه برایتان داریم برای راه‌اندازی اتاق گیمینگ رویایی خود استفاده کنید. مهم نیست طرفدار چه تیمی باشید اول از همه باید توجه کنید که یک قسمتی از اتاق را به عنوان جایی برای قرار دادن یادگاری‌ها و وسایل مرتبط با تیم پر کنید.

همچنین اگر کلکسیونی از پیراهن‌های بازیکنان مورده علاقه خود دارید وقت آن رسیده تا آن‌ها را از کمد در آورده و به دیوار اتاق گیمینگ ورزشی‌تان وصل کنید.

راه اندازی اتاق گیمینگ با سبک ورزشی مناسب طرفداران ورزش

راه‌اندازی اتاق گیمینگ به سبک قدیمی و بازی‌های آرکید

اگر از آن دسته از گیمرهایی هستید که به سبک بازی‌های قدیمی علاقه‌مند هستند می‌توانید اتاق گیمینگ خود را نیز به همین سبک طراحی و راه‌اندازی کنید. در فضای این اتاق جای خالی چند ماشین پین بال حس می‌شود، پس بهتر است چند دستگاه از بازی‌های سبک آرکید را در این محل قرار دهید.

برای این‌که سبک قدیمی اتاق بیشتر نمایان شود می‌توانید از کنسول‌های بازی‌های ویدیویی قدیمی نظیر Sega، میکرو و غیره استفاده کنید.

برای جذاب‌تر شدن هرچه بیشتر اتاق گیمینگ می‌توانید در قسمتی از آن یک حلقه بسکتبال نصب کنید تا ترکیبی مهیج از ورزش و بازی باشد. همچنین در صوت علاقه به بازی‌هایی در سبک پرتاب حلقه حالا وقت مناسبی است تا در اتاق بازی شما قرار بگیرند.

اتاق گیمینگ چند منظوره

می‌توانید با خلاقیت به کار رفته شده در برخی از اکسسوری‌ها اتاق گیمینگ خود را چند منظوره طراحی کنید! برای مثال می‌توانید با خرید میز بیلیاردی که به یک میز شام تبدیل می‌شود از فضای خود حداکثر استفاده را با توجه به هر مراسم و موقعیت ببرید.

همچنین با اضافه کردن یک توپ دیسکویی و سیستم تئاتر به راحتی کل اتاق گیمینگ را به یک فضای مناسب برای داشتن یک شب کارائوکه با خانواده خود تبدیل کنید.

کنج اتاق گیمینگ را مختص به بازی‌های کارتی بگذارید

کنج اتاق گیمینگ را مختص به بازی‌های کارتی بگذارید

اگر فضای اتاق گیمینگ شما خیلی زیاد نیست می‌توانید کنجی از این فضا را به بازی‌های کارتی اختصاص دهید. این مورد برای اتاق‌هایی که مساحت کوچکی دارند گزینه فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

در این حالت شما می‌توانید هر قسمت از فضای اتاق خود را که مورد استفاده قرار نگرفته است به محلی برای انجام بازی‌های کارتی یا تخته‌ای اختصاص دهید. تنها باید حواستان باشد که فضای لازم برای قرار دادن یک بازی تخته‌ای در این کنج وجود دارد. در صورت نبود جای کافی می‌توانید تعدادی از بازی‌های تخته‌ای خود را به دیوار آویزان کنید که تا حد زیادی به شما در صرفه‌جویی در فضا کمک خواهد کرد.

کنج اتاق گیمینگ را مختص به بازی‌های کارتی بگذارید

ایده‌های بیشتر برای طراحی اتاق گیمینگ

اگر با طراحی و تزئین اتاق گیمینگ خود فضای اضافی داشتید در ادامه ما چند ایده را عنوان کردیم که می‌تواند جو اتاقتان را هیجان‌انگیزتر کند. علاوه‌براین سرگرمی‌های زیر برای هر سنی مناسب خواهد بود. با توجه به فضای اضافی باقی مانده از اتاقتان یک یا چند مورد از بازی‌های زیر را اضافه کنید:

 • میز بیلیارد
 • میز پینگ پنگ
 • شافل بورد
 • میز هاکی هوایی
 • میز بازی‌های کارتی
 • تخته دارت
 • میز فوتبال دستی
 • میز پوکر

همچنین می‌توانید از دیوارها و یا کف زمین برای دکوراسیون اتاق گیمینگ خود استفاده کنید. متخصصین طراحی اتاق بازی می‌گویند حین تزئین و دکور اتاق گیمینگ فقط باید به علایق خود توجه داشته باشید.

ایده‌های بیشتر برای طراحی اتاق گیمینگ

 • به کمک دستگاه‌های بازی‌های آرکید حال و هوای قدیم را در فضایتان ایجاد کنید.
 • از یادگاری‌های فیلم، آهنگ و یا ورزشی خود برای تزئین دیوار استفاده کنید.
 • از قفسه‌های یک‌سره برای نگه‌داری کلکسیون بازی‌های ویدیویی و سایر کلکسیون‌های خود استفاده کنید.
 • تم اتاق گیمینگ خود را بر اساس بازی مورد علاقه، طراحی‌ها، هنرمندان و یا هرچیزی که مضمون و امضای خاصی برای فضایتان ایجاد می‌کند بگذارید.

راهنمای جامع و کامل طراحی اتاق گیمینگ

در این مقاله سعی داشتیم تا تمامی نکات و ترفندهایی که حین ایجاد و طراحی اتاق گیمینگ خود باید به آن‌ها توجه داشته باشید را عنوان کنیم. این شما هستید که بیشترین زمان را در این فضا می‌گذرانید پس حتما در دکوراسیون این اتاق سلیقه خود را به کار بگیرید. همچنین ایجاد یک محیط جذاب، راحت با دکور هیجان‌انگیز را اولویتتان قرار دهید.

اتاق گیمینگ مورد علاقه شما چه فضایی دارد؟ با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید

منبع Coolist
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها