اپلیکیشن Doze اندروید مارشمالو به اندروید 5 به پایین آمد [دانلود کنید]

عمر باتری، یکی از عوامل اصلی است که ما را در خرید یک گوشی هوشمند مدیریت خواهد کرد. هر چه به جلوتر می‌رویم، انتظار افزایش عمر یک باتری را نیز خواهیم داشت که همواره در تبلیغات استفاده شده توسط کمپانی‌های عرضه کننده نیز این موضوع مشاهده می‌شود.

این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که بدانید عمر یک باتری به برنامه‌هایی که بر روی اسمارت فون خود نصب و استفاده می‌نمایید بستگی دارد. زیرا همانطور که می‌دانید بسیاری از برنامه‌ها در پس زمینه تلفن همراه شما (حتی اگر شما مشغول به کار با تلفنتان هم نباشید) به صورت دائم مشغول به فعالیت می‌باشند که غیرفعال کردن آنها در پس زمینه، می‌تواند تا حدود زیادی عمر نگهداری شارژ در باتری تلفن همراه شما را تحت تاثیر قرار دهد.

اپلیکیشن Doze

Doze” نام ابزار جدیدی است که اندروید به واسطه عرضه نسخه جدید اندروید مارشمالو از آن رونمایی نموده است. به وسیله اپلیکیشن Doze شما قادر خواهید بود تا اپلیکیشن‌های موجود در پس زمینه را مدیریت نمایید تا بتوانید به عمر باتری خود در طول یک روز، کمک شایانی برسانید.

این ابزار به تازگی از اندروید مارشمالو بر روی نسخه‌های قدیمیتر اندروید پورت شده است که به کاربران اندروید‌های پایین تر از اندروید مارشمالو نیز این امکان را می‌دهد تا از ابزار Doze استفاده نمایند. این ابزار کاملاً رایگان بوده و نیازی ندارد که جهت استفاده از آنه حتماً تلفن همراه خودتان را روت نمایید.

doze

کافیست اپلیکیشن Doze را دانلود و نصب کرده و سپس آن را اجرا نمایید.درست همانند نسخه اندروید مارشمالو این ابزار، لیست سفیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد تا اپلیکیشن‌هایی که قصد دارید همواره در پس زمینه تلفن شما فعال باشند(مانند اپلیکیشن‌های پیام رسان و یا شبکه‌های اجتماعی) بدون هیچ توقفی به کار خود ادامه دهند و سایر اپلیکیشن‌های غیر ضروری نیز به صورت اتوماتیک وار در پس زمینه تلفن شما هنگامی که استفاده ای از گوشیتان ندارید غیرفعال باشند.

تنها تفاوتی که این نسخه با نسخه اندروید مارشمالو دارد آن است که شما باید به صورت دستی اپلیکیشن‌های سیستمی ضروری را در لیست سفید قرار دهید.(اپلیکیشن Doze در اندروید مارشمالو به صورت اتوماتیک برنامه‌های سیستمی را در لیست سفید قرار می‌دهد)

دانلود اپلیکیشن قدرتمند Doze از گوگل پلی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد