سامسونگ مدل طلایی رنگ Samsung Z1 را عرضه خواهد کرد

گوشی هوشمند Samsung Z1 که از سیستم عامل تایزن (Tizen) بهره می برد، توانسته فراتر از انتظار ظاهر شود و فروش خوبی تا به الان داشته است. بر اساس اطلاعاتی که سامسونگ منتشر کرده است این گوشی هوشمند تا به حال بیش از یک میلیون دستگاه فروش داشته که با توجه به گذشت مدت کوتاه شش ماهه از زمان عرضه این محصول، این آمار برای یک گوشی نسل اول جالب توجه می باشد.

این طور که به نظر می رسد، این گوشی مقرون به صرفه در بازار هایی که به قیمت حساس هستند جذابیت خاصی داشته است و به همین دلیل هم ساسونگ ارائه آن را در روسیه لغو کرد و به جای آن، گوشی Samsung Z1 را در هند و بنگلادش عرضه کرد. قیمت این گوشی در هند بسیار پایین و در حدود 95 دلار می باشد و می توان گفت که Samsung Z1 موفق شده در رده گوشی های با مشخصات پایین به برتری دست یابد.

Samsung Z1 Tizen 02 - سامسونگ مدل طلایی رنگ Samsung Z1 را عرضه خواهد کردبه مناسبت رسیدن این گوشی به فروش یک میلیون واحدی، شرکت سامسونگ در نظر دارد تا در آینده ای نزدیک یک مدل طلایی رنگ از آن را به بازار عرضه کند، ولی با این حال هنوز تاریخ دقیقی برای آن ارائه نشده است. با اینکه سخت افزار این گوشی در مدل جدید هیچ تغییری نخواهد داشت اما سامسونگ وعده داده تا تعدادی بازی و برنامه پیام رسان رایگان بر روی این مدل جدید به صورت پیش فرض قرار دهد.

در عین حال سامسونگ اعلام کرده که مدل های دیگری از گوشی های مجهز به سیستم عامل تایزن نیز در دست ساخت می باشند که شاید منظور این شرکت نسخه نسل بعد Samsung Z1 را نیز شامل شود. کمپانی سامسونگ در تلاش برای ادامه روند موفقیت آمیز در این بازار های جدید، قصد دارد تا کنفرانسی برای توسعه دهندگان در شهر Shenzhen چین در ماه سپتامبر و همچنین همایش توسعه دهندگان تایزن را در شهر Bangalore هند در ماه آینده برگزار کند. این امکان وجود دارد که در همایش کشور هند مدل جدیدی از گوشی های هوشمند این شرکت نیز معرفی شود.

در کل فروش خوب گوشی هوشمند Samsung Z1 می تواند شروع بسیار خوبی برای پلتفرم تایزن قلمداد شود و در این بین قیمت کاملا رقابتی این محصول نیز در سلطه بر بازار کشور هایی همچون هند بی تاثیر نبوده است. باید ببینیم آیا سامسونگ همچنان سیستم عامل تایزن را در گوشی های رده پایین خود به خدمت خواهد گرفت یا قصد ارائه گوشی رده بالایی را نیز برای این سیستم عامل دارد.

منبع: androidauthority

مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.