ویندوز 10 موبایل از قابلیت ردیابی چهره برخوردار خواهد بود

بر اساس گزارش های منتشر شده، آخرین نسخه نرم افزار Windows Camera (یعنی نسخه 5.38.2004) که بر روی ویندوز 10 موبایل ارائه خواهد شد از قابلیت ردیابی چهره برخوردار خواهد بود. این ویژگی جدید به کاربر امکان می دهد تا چهره خود را با دوربین جلویی گوشی ردیابی کند.

برای آن دسته از مخاطبانی که احتمالا اطلاعی از این تکنولوژی جدید ندارند باید یادآوری کنیم که فناوری ردیابی چهره (face-tracking) به دوربین گوشی این را امکان می دهد که به صورت کاملا خودکار و حتی زمانی که گوشی در حال حرکت بوده و ثابت نباشد، بر روی چهره سوژه مورد نظر فوکوس کرده و آن را در مرکز توجه خود داشته باشد. شایان ذکر است که این قابلیت در حال حاضر در ویندوز فون 8.1 وجود ندارد و قرار است تا با ارائه ویندوز 10 موبایل در دسترس قرار گیرد.

windows-camera-iconبه علاوه، نسخه جدید نرم افزار Windows Camera از یک آیکون جدید نیز استفاده می کند که به احتمال فراوان این کار برای جلب توجه بیشتر به تغییرات اعمال شده، صورت گرفته است.

منبع: gsmarena

حسین محمودزاده
حسین محمودزاده عاشق فناوری‌های نو و دنیای تکنولوژیه و به مطالعه و تحقیق در این زمینه علاقه داره. او چندین سال هست که به صورت جدی به نویسندگی در حوزه آی تی می‌پردازه و نویسندگی در وب سایت دیجی رو از مهمترین فعالیت‌هاش در این زمینه به شمار می‌ره. فعالیت در حوزه بازی‌های رایانه‌ای از دیگر علایق او هست و در این زمینه حرف‌های زیادی برای گفتن داره!