پشتوانه 4 میلیون دلاری گوگل برای بحران ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا!

در گزارش قبل خبر از بودجه 3 میلیون دلاری اوبر در حمایت از رانندگانش را دادیم و حالا بنا به گزارش USA Today، گوگل هم پشتوانه 4 میلیون دلاری برای افرادی که تحت تأثیر فرمان ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا قرار گرفته‌اند، اختصاص می‌دهد. کارکنان گوگل 2 میلیون دلار و خود این شرکت هم با اضافه کردن 2 میلیون دلار دیگر، این بودجه را در اختیار 4 سازمان: اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا (ACLU)، مرکز منابع حقوقی مهاجران، کمیته بین‌المللی نجات و کمیسیاریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان قرار می‌دهد. USA Today اعلام کرده که این بزرگترین کمپین بشر دوستانه‌ای است که تا به امروز گوگل تشکیل داده است.

چند روز گذشته مدیرعامل اجرایی گوگل «ساندرا پیچای» اعلام کرد که ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا بسیار دردناک است و باعث شده هزینه‌هایی را برای همکارانش داشته باشد. وی طی فراخوانی از کارمندانش (حدود 178 نفر) که شهروندان این 7 کشور بودند، خواسته بود تا هر چه زودتر به آمریکا باز گردند.main12

یکی از موسسان گوگل «سرگی برین» هم روز شنبه به میان معترضان این قانون جدید ترامپ در فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو ملحق شده بود، که در گفتگو با خبرگزاری The Verge گفته بود به دلایل شخصی در اینجا حاضر بوده‌ است. خانواده برین سال 1979 میلادی به دلیل آزار و اذیت شوروی سابق به آمریکا مهاجرت کرده بودند و پیچای هم مهاجری از هند می‌باشد.

در چندین روز گذشته مدیرعامل کمپانی‌های تکنولوژی صدای اعتراضی خود را به این فرمان مهاجرتی بلند کردند؛ برای مثال مدیر عامل نتفلیکس «رید هستینگز» این اقدام را غیرآمریکایی دانسته که باعث رنجاندن خیلی از افراد شده است. مدیرعامل فیس‌بوک «مارک زاکربرگ» هم نگرانی خود را درباره ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا اعلام کرده است.

لیفت (Lyft) یکی از دیگر کمپانی‌هایست که 1 میلیون دلار بودجه در 4 سال آینده به اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا می‌دهد، مدیرعامل وب‌سایت Airbnb «برایان چسکی» در توییتر خود اعلام کرد خانه‌های رایگان در اختیار پناهندگانی که موفق نشدند وارد آمریکا شوند، قرار می‌دهد.

گوگل طی بیانیه‌ای به USA Today گفت:

ما نگران اثرات این فرمان مهاجرتی و هر پیشنهادی که محدودیت‌هایی را برای کارکنان گوگل و خانواده‌هایشان ایجاد کند یا هر مانعی که جلوی ورود استعدادهای درخشان به آمریکا شود، هستیم. ما به سعی و تلاش خود برای رایزنی با مقامات واشنگتن یا هر جای دیگر برای حل این مشکل ادامه خواهیم داد.

نظر شما درباره این فرمان مهاجرتی ترامپ چیست؟ آیا این قانون تمدید می‌شود یا به زودی برداشته خواهد شد؟ برای خبرهای بیشتر همراه دیجی رو باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theverge
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها