بلیط هواپیما

تحقیقات:بیش از ۵ میلیون کاربر آلوده به بد افزارهای تبلیغاتی هستند!

تزریق بد افزار ها و تبلیغات مزاحم یکی از بزرگترین کلاهبرداری های اینترنتی است ،هنگامی که دستگاه مورد استفاده کاربر یه یکی از این بد افزار ها آلوده باشد ،کاربر در هنگام تماشای صفحات اینترنتی با تبلیغات ناخواسته ای روبرو شده و در جیب کلاه برداران پول سرازیر می شود.ممکن است کاربران نام و نوع بد افزار را هم بدانند ، ولی اغلب کاربران در پاک کردن این نوع بد افزار و تبلیغات مزاحم ناتوان هستند.

amazon_ad_injector_image.0

با توجه به تحقیقات جدید  Google و UC ، این نوع کلاه برداری هنوز بسیار قوی است،مطالعات نشان داده است که از ژوئن تا اکتبر ۲۰۱۴  (در این ۵ ماه )،تعداد ۵,۳۳۹,۹۱۳ IP آلوده به بدافزار های تبلیغاتی است، این تعداد کاربر تقریبا ۵٫۵ درصد از کل بازدید ها را شامل می شود که این رقم ،عدد بسیار بزرگی است .

با این تحقیقات مشخص شد که ،بدافزار Superfish کاملا زنده و سالم به کار خود ادامه می دهد! بدافزار تبلیغاتی Superfish بیشترین آلودگی را در دستگاه های کاربران ایجاد کرده که ۳٫۷ میلیون صفحه تحت تاثیر این بد افزار قرار گرفته است،Superfish از زمانی بد نام شد که به صورت پیش نصب بر روی بعضی از لپ تاپ های لنوو رویت شده و باعث شکسته شدن پروتکل SSL در هر رایانه ای که این بدافزار را با خود داشت می شد،با تمام این اوصاف هنوز Superfish به تجارت خود به خوبی ادامه می دهد و با فریب کاربران ، به همراه نرم افزار های دیگر ، نصب شده و تجارت خود را آغاز می کند.

گوگل در ماه اخیر تعدادی از راههای مبارزه را پیش گرفته است ،در این ماه این کمپانی پذیرفتن کلمات تبلیغاتی برای نرم افزارهای رایگان دسکتاپ مانند مرورگرها را متوقف کرد.این موضع بسیار مهم هست، زیرا بیشتر بدافزارهای تبلیغاتی با نرم افزارهای رایگان دانلود و نصب می شوند.برای مثال احتمالا اگر در سال ۲۰۱۴ اقدام به دانلود فایرفاکس از منابع غیر رسمی می کردید با کلیک روی گزینه ی دانلود ، با کپی آن و تعداد زیادی بدافزار های تبلیغاتی  مواجه می شدید .

آیا شما هم یا این نوع تبلیغات مزاحم روبرو شده اید ،شما برای خلاصی از دست این نوع تبلیغات و بد افزار چه راه حلی  پیش گرفته اید؟

 

منبع:theverge

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد