جنگ ادامه دار گوگل و اپیک‌گیمز برسر بازی فورتنایت

اپیک گیمز نسخه اندروید بازی پر طرفدار فورتنایت را به قصد دور زدن گوگل پلی تنها در سایت خود منتشر کرده، اما اینطور که پیداست گوگل یک شکاف امنیتی در برنامه دانلود فورتنایت کشف کرده است.شرکت سازنده بازی اعلام کرد برای دستگاههایی که با سیستم عامل اندروید کار می کنند، یک دستیار نصب مستقیم به نام (Fortnite Installer) ارائه کرده و گوگل نیز به نوبه خود عدم ارائه بازی در فروشگاه الکترونیکی گوگل پلی را تایید و به کاربرانش درباره امکان سوء استفاده از این وضعیت از طریق نرم افزارهای مخرب هشدار داد.

گوگل برای اثبات هشدار خود زیاد صبر نکرده و به تازگی نشان داد که یک خطای فنی در برنامه نصب این بازی وجود دارد که به مهاجمان اجازه تغییر کامل دستور دانلود و نصب بازی و جایگزین نمودن آن با دستور نصب برنامه های مخرب را می دهد. اما اپیک با رفع این مشکل و اصلاح برنامه نصب سریعا به این مسئله پاسخ نشان داد.

گوگل تنها 6 روز پس از انتشار نسخه اندرویدی فورتنایت، یعنی در 15 اگوست این مشکل را کشف نمود. شرکت بازی سازی اپیک گیمز نیز نسخه جدید برنامه نصب 2.1، را در 17 اگوست منتشر کرد و از گوگل خواست تا قبل از انتشار اطلاعات مربوط به این مشکل 90 روز منتظر بماند. با این حال گوگل در تاریخ 24 اگوست مشکل را مطرح و اعلام کرد که بازی را طبق روال معمول در چنین شرایطی تحت نظر قرار خواهد داد.

در همین راستا تیم سویینی، مدیر عامل شرکت اپیک، در بیانیه ای به مرکز اندروید ضمن تشکر از بررسی امنیتی عمیق بازی فورتنایت بلافاصله پس از انتشار آن، بیان داشت که این غول جستجو با اعلام سریع مشکل در حالی که بسیاری از تاسیسات هنوز به روز نشده اند، رفتار غیر مسئولانه‌ای داشته است.

با این حال، گوگل اعلام کرده است که تصمیم خود برای افشای این پرونده در راستای رویه های شرکت به هنگام تشخیص هرگونه تهدیدی برای کاربران دستگاه‌ها و برنامه‌هایش است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها